‘Zevk suyu’ ilişkiyi kolaylaştırır

Zevk suyu nedir?

zevk suyuHer cinsel ilişki sırasında boşalmadan önce ‘zevk’ sıvısının gelmesi normaldir. Bu sıvı, beraberliği kolaylaştırır ve spermin geçeceği yolu temizler. Nadiren de olsa içerisinde sperm bulunabilir ve bu da gebelik riski oluşturabilir.

Cinsel ilişki sırasında boşalmadan önce gelen kaygan sıvının hamile bırakma özelliği var mıdır? Teşekkürler…

Halk arasında “zevk suyu” olarak adlandırılan bu sıvı, sperm boşalmasından önce gelir, idrar yolu bezleri ve prostat sıvısının karışımından oluşur. Meniden ayrı bir sıvıdır. Amacı spermin geçeceği yolu temizlemek, kayganlaştırmak, böylelikle spermin atılmasını ve cinsel ilişkiyi kolaylaştırmaktır. Nadiren de olsa içinde birkaç adet sperm bulunabilir. İhtimal çok düşük de olsa bu sıvı ile gebe kalma riski vardır.

‘Zevk suyu’ ilişkiyi kolaylaştırır için yorumlar “3”

 • Leyla:

  İyi günler hocam. Ben sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadım. Bende zıbın ve kilot vardı onda ise Boxer vardı boşalmadı boxerında 2 damla zevk suyu vardı. Benim kilotuma ve zibinimdan süzülerek vajinama ulaşma ihtimali var mıdır. Ve adet günümde adet oldum ama rengi kahverengi ve 2 3 gün sürdü korkuyorum üstüne görme diye. 2 kes test yaptım negatif çıktı. Ama sürtünme yoluyla ilişki yaşadığımda adetim 5 gün vardı 27 günde bir adet görürum. Bi sonuçlar dahilinde hamile miyim dir. Teşekkür ederim.

 • Aysel:

  Nisanlimla ic ice temas olmadan sürtünme yolu ile ilişki yaşadık iç çamaşırım vardı ama bi korku var daha adetime 2 hafta var ve Karnım, belim çok ağrıyor Karnım sis acaba sadece psikolojik mi ya da iki hafta da hemen karın şişer mi gebelik durumu olsa bi de adet olduktan sonra risk tamamen kalkıyor mu yoksa üstüne olma diye şüphelenebilir miyim ve su durumda test yaptırsam yararı olur mu? Teşekkür ederim hocam şimdiden.

  • Editör:

   Durumunuzun gebelik ile alakası yok. Psikolojik veya farklı nedenler olabilir. Adet olduysanız gebelik riski zaten ortadan kalkmış diyebiliriz. Üstüne görme olayında rengi, kıvamı vs farklıdır. Ordan anlarsınız. Test yaptırmanıza gerek yok.

Bir cevap yazın

meni, Sperm, zevk suyu,