YouTube İş Hayatına Atılıyor

İşletmelere özel yeni Google Apps uygulaması Google Video for Business, üzerinde yoğun dozda YouTube esintisi barındırıyor. Yeni servisi kimler kullanabilecek?

Google Apps’in son üyesi Google Video for Business, çalışanların kendi firmalarının ağı içinde video yükleyip paylaşmalarını sağlıyor. Videolar bağımsız, grup içinde veya firma genelinde paylaşılabiliyor. Ürün eğitiminde, seyahat raporlarında ve idari görüşmelerde kullanılabilecek olan Google Video for Business, yıllık 50 dolar olan Google Apps Premier Edition ile birlikte ek ücret olmaksızın edinilebiliyor.

Video Olur da YouTube Hissedilmez mi?

YouTube gibi kolaylıkla video yüklenip paylaşılabilen işletmelere özgü Google Video, her kullanıcıya 3 GB video depolama alanı ve 300 MB video boyut limiti sunuyor. Google Sites ve diğer firma içi web sayfalarına ekleyebildiğiniz videoları, Google Gadgets kullanan herhangi bir siteye de gadget olarak yükleme imkanı bulunuyor.

YouTube ile arasındaki en büyük fark ise, Google Video for Business’ın çok daha sıkı bir güvenlik sunuyor olması. Bakalım işletmeler, Google Video for Business ile daha verimli çalışma alanları oluşturabilecek mi.

Bir cevap yazın

youtube,