Yandex.Disk – Ücretsiz 10 GB depolama alanı

Yandex Dosya Depolama Programı – Yandex.Disk

Rusya’daki hizmetlerini Türkiye’ye getirmekte çekingen davranmayan Yandex, Yandex.Disk ile Google Drive’ın 2 katı büyüklüğünde (10GB) ücretsiz bir depoloma alanı sunuyor. Her tür dosya formatını desteklediği açıklanan ve Yandex.Mail’e entegre çalışan Yandex.Disk’in güzel bir yönü ise e-posta eklerinin saklanması için ayrılan alanın 10 GB’lık kapasiteden ayrı tutulması.

Yandex.Disk

Yandex.Disk, webde Windows ve MacOS masaüstü uygulamalarıyla, mobilde ise iOS ve Android için geliştirilen Yandex.Mail mobil sürümüne entegre şekilde kullanılabiliyor.

Yandex kendi servislerini kullanan Türkiye’deki internet kullanıcıları için tamamlayıcı bir hizmet sunmuş görünüyor ama Yandex.Disk’in henüz 10GB üzerinde depolama hizmeti almak isteyenler için bir çözüm sunduğu görülemiyor.

Yandex e-posta adresinizle disk.yandex.com.tr adresinden Yandex.Disk’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Disk hizmetini açtığınızda 3GB olarak hesabınıza tanımlanan alan, programları bilgisayarınıza kurduğunuzda size 3GB ek alan daha sağlamakta, dosya yükledikçe de 2GB daha eklenerek artmakta. Arkadaşlarınızı davet ettiğinde alana 2GB daha ekleme yapılmakta. Kısaca size sunulan 10GB depolama alanını parça parça alabilmektesiniz.

Yandex.Mail ile yapabilecekleriniz:

– Toplam 10GB’a kadar web depolama alanı.
– Tüm platformlardan Disk hesabınıza ulaşın.
– Disk’te yer alan dosyaları paylaşın.

Bu şekilde diske yüklediğiniz dosyalar her yede elinizin altında olacak.

1- Windows ya da Mac OS X’a programı kurduktan sonra, sadece dosyalarınızı Yandex.Disk klasörüne taşıyarak kolayca yükleyebilirsiniz.

2- iOS ve Android için hazırlanmış Yandex.Mail uygulaması sayesinde Disk’teki dosyalarınıza cep telefonunuzdan ulaşabilirsiniz.

3- Disk’e yüklediğiniz dosyalarınıza , bilgisayar ya da cep telefonunuza ek olarak, Yandex.Mail hesabınızdaki ‘Disk’im’ bölümünden de erişebilirsiniz.

Yandex.Disk programınu indirmek için buraya tıklayın.

Program ile daha hızlı ve pratik bir şekilde dosyalarını depolayabilirsiniz. Kendini otomatik olarak senkronize edecektir.

Bir cevap yazın

dosya barındırma, Yandex, Yandex.Disk,