Yahoo Music Ne Yapacak?

Yahoo Music Ne Yapacak?

Sayısal hak yönetimi sunucularını kapatıp müzik sertifikası doğrulama işlemlerine son verecek olan Yahoo Music, kullanıcılara hangi seçenekleri sunacak?

MSN’in müzik dağıtım hizmetinden sonra, Yahoo da sayısal hak yönetimi sunucularının fişlerini çekiyor. Bu sunucular, kullanıcılar satın aldıkları korumalı müzik dosyalarını örneğin bir bilgisayardan başka bir aygıta taşırlarken yeni sertifikalar vererek, şarkıların yeni aygıtta da dinlenebilmelerini sağlıyordu. Bu sistemler devre dışı kalınca korumalı müzik dosyaları dinlenmeye devam edilebiliyor; fakat yeni bir bilgisayara kopyalamanız mümkün olmuyor.

İster Para İadesi, İster Yenisi

Yahoo Music bu durumdan mağdur olan kullanıcılara iki seçenek sunuyor. İsterlerse satın aldıkları müzik dosyaları için para iadesi sağlıyor. Eğer istenirse de Yahoo Music, müşterilerin sahip oldukları şarkıların kopya korumasız MP3 biçimindeki hallerini kendilerine sunuyor.

MSN Ne Yapacak?

Birkaç ay önce kendi sertifika sunucularını kapatan MSN, kullanıcıların sahip oldukları müzik dosyalarının üzerine içmeleri için bir bardak soğuk su ikram etmiş ve ortadan kaybolmuştu. Haber merkezimize ulaşan en son gelişmelere göre, Yahoo’nun müşterilerine yaptığı bu güzellikten sonra, bu konuda Microsoft’tan hâlâ bu tür bir haber alamayan öfkeli bir kalabalık, Microsoft merkez binasının önüne kuşatma için silah ve mühimmat yığmaya başlamış.

Bir cevap yazın

müzik, Yahoo Music, yahoo müzik,