Wise Folder Hider Programı ile Dosya Gizleme ve Şifreleme

USB, DOSYA, KLASÖR VEYA HARDDİSK ŞİFRELEME VE GİZLEME PROGRAMI (TÜRKÇE VE ÜCRETSİZ)

Bilgisayar ve internet ortamında güvenlik herkes için büyük bir önem taşır. Çocuklar sakladığınız önemli bilgileri berbat edebilir ya da diğer insanlar önemli verilerinize erişebilir. Her yeni işletim sistemi sürümlerinde artan güvenlik gelişmeleri, verilerimizi korumak için makul olan ek bir güvenlik kalkanı eklemesine rağmen, bilgilerimizin, dosyalarımızın saldırıya açık olmadığını söylemek çok güç. Peki verilerimizi korumak için neler yapmalı?

Teknolojinin gelişmesi ile farklı alanlarda bir çok güvenlik programları geliştirilmiştir. Wise Folder Hider programı da bunlardan birisi. Wise Folder Hider programı uygun bir şekilde dosya ve klasörleri gizlemenizi sağlayan bir dosya güvenlik uygulamasıdır. Eğer bilgisayarınıza erişimi olan birinin, yanlışlıkla dosyalarınızı silmesinden korkuyorsanız bu programı kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Bu program sadece tek bir şifre ile erişilebilen bir klasöre kullanıcı hesabı oluşturmanızı sağlar. Herhangi bir dosya veya klasörü uygulama içine bırakın, bu dosya veya klasör otomatik olarak bilgisayarınıza erişebilecekler için gizlenir. Ayrıca, dahili bir seçeneği ile USB sürücü dosyalarını gizleyebilirsiniz. Program kullanıcı dostu ve modern görünümlü mavi arayüz tasarımı içerir ve Türkçe dil desteği ile birlikte geliyor.

Programı başlattığınızda, şifre girmeniz istenir. Şifrenizi girip OK butonuna tıklayın.

Wise Folder Hider

Sonra aşağıdaki gibi programı Türkçe diline çevirin.

Wise Folder Hider Programı

Evet artık geriye gizlemek istediğiniz dosyaları seçmek kalıyor. Dosya ve klasörleri gizleme işlemi kolaydır. Sadece uygulama penceresini içine dosyaları sürükleyip bırakın.Varsayılan olarak, uygulama içine bırakın her dosya ve klasör sistemi otomatik olarak gizli olur, ama isterseniz bunu gösterebilirsiniz.

Uygulamanın bir diğer güzel özelliği ise gizlemek istediğiniz dosyaları ayrı ayrı da şifreleyebilirsiniz. Aç seçeneğine tıkladığınız zaman da klasör içeriğini açar.

usb gizleme ve şifreleme

Resimde de gördüğünüz gibi üst menüde, Dosya Gizle, Klasör Gizle, USB Sürücü Gizle seçenekleri mevcut.

Wise Folder Hider gerçekten müthiş bir performans sergiliyor büyük bir güvenlik uygulaması. Hızlı şekilde dosya ve klasörlerinizi gizleyebilirsiniz. Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 üzerinde çalışıyor.

Wise Folder Hider Programı ile Dosya Gizleme ve Şifreleme download

Bir cevap yazın

şifreleme,