WhatsApp mesajın okunduğu bilgisini göstermeye başladı

WhatsApp kullanıcıları arasında en büyük ikilemlerden biri olan tek kontrol işareti iletildi, iki kontrol işareti okundu demek problemi artık açıklığa kavuştu.

Dün yeni güncellemesini yayınlayan WhatsApp kullanıcının mesajı okuduğunu mavi kontrol işaretiyle göstermeye başladı. İşaretlerin ne anlama geldiğine dair açıklama yayınlayan WhatsApp tek kontrol işareti mesaj başarıyla gönderildi, çift kontrol işareti mesaj alıcının telefonuna başarıyla iletildi ve mavi kontrol işareti alıcı mesajı okudu demek olduğunu belirtiyor.

whatsapp durum bilgileri

Mesajların okundu bilgisinin haricinde WhatsApp mesajın iletildiği ve okunduğu bilgilerini saat, dakika ve saniye cinsinden de detaylı olarak veriyor. Bunun için tek yapmanız gereken mesajı sola doğru kaydırarak o mesajın iletildiği ve okunduğu saatleri görmek olduğunu belirtelim.

Mesajlarımın yanındaki onay işaretleri ne anlama geliyor?

Onay işaretleri, gönderdiğiniz her mesajın yanında gözükecektir. İşte her bir onay işaretinin ne anlama geldiği:

  • WhatsApp mesajın okunduğu bilgisini göstermeye başladımesaj başarıyla gönderildi.
  • WhatsApp mesajın okunduğu bilgisini göstermeye başladı mesaj alıcının telefonuna başarıyla iletildi.
  • WhatsApp mesajın okunduğu bilgisini göstermeye başladı alıcı mesajınızı okudu.

Grup sohbetinde ikinci onay işareti, ancak mesajınız tüm katılımcılara ulaştığında görünür. İki mavi onay işareti gruptaki tüm katılımcılar mesajınızı okuduğunda görünecektir.

Mesaj Bilgisi ekranı, mesajınızı kimin ne zaman gördüğünü gösterir.

Gönderdiğiniz mesajın yanında tek onay işareti görüyorsanız, büyük ihtimalle WhatsApp veya telefonunuzda bir sorun yoktur. Mesajınızın iletilip, mesajlaştığınız kişiye ulaşmamasının birkaç nedeni olabilir:

  • Kişinin telefonu kapalı olabilir.
  • Bu kişi uyuyor olabilir, özellikle farklı bir saat diliminde yaşıyorsa.
  • Bu kişi ağ bağlantısı sorunu yaşıyor olabilir.
  • Bu kişi ekranında mesaj bildirimini görmüş, ama uygulamayı açmamış olabilir (eğer alıcı iPhone kullanıyorsa bu özellikle yaygın bir durumdur).
  • Sizi engellemiş olabilir.

WhatsApp Destek Ekibi

WhatsApp okundu bilgisi

Bir cevap yazın

WhatsApp,