WhatsApp kullanarak fuhuş yaptırıyorlar!

İSTANBUL‘da fuhuş yaptırdıkları kadınların erotik resimlerini akıllı telefonlara WhatsApp mesajlarlarıyla göndererek müşteri bulan bir şebeke polisin takibine takıldı.

WhatsApp kullanarak fuhuş yaptırıyorlar

Telefonuna benzer mesaj gelen bilgisayar mühendisi E.A.’nın şikayeti üzerine harekete geçen polis şüphelilerle müşteri gibi irtibata geçti. Kadıköy’de verilen adrese fuhuş amacıyla gelen Natali K. gözaltına alındı. Polis WhatsApp kullanarak fuhuş yaptıran şebekenin izini sürmeye devam ediyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro amirliği’ni arayan bilgisayar mühendisi E.A., akıllı telefonuna WhatsApp üzerinden birbiri ardına mesajlar geldiğini söyledi. Bilgisayar mühendisi mesajlarda erotik kadın resimleri bulunduğunu ve seçtiği herhangi bir kadınla para karşılığı fuhuş yapabileceğinin yazdığını söyledi.

Polis, başlattığı soruşturmada WhatsApp üzerinden şüphelilerle müşteri gibi irtibata geçti ve resimleri gönderilen bir kadın için geceliği 1000 lira karşılığında anlaştı. Buluşma yeri olarak da Kadıköy’de bir otel verildi. Polis fuhuş için otele gelen Ukrayna uyruklu Natali K.’yı ve onu getiren taksiciyi gözaltına aldı. Taksici ifadesinin ardından serbest bırakılırken Natali K. Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

WhatsApp fuhuş

Burada yapılan incelemenin ardından turist vizesinin bittiği tespit edilen Natali K. sınırdışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi. Polis WhatsApp üzerinden kadın pazarlayan şebeke üyelerini yakalamak için operasyonları sürdürüyor.

Bir cevap yazın

fuhuş, WhatsApp,