WhatInStartup

WhatInStartup download

WhatInStartup

WhatInStartup, Windows işletim sisteminin açılışında kendiliğinden yüklenen uygulamalar üzerinde düzenlemeler yapmak üzere tasarlanmış küçük boyutlu bir yazılımdır. Windows açılışındaki uygulamaların fazla olması sistemin açılış hızını düşüreceği için en gerekli uygulamalar dışında kalan tüm uygulamaları bu alandan kaldırmak gerekir. Tabii ki Windows işletim sistemini kararlı bir biçimde çalışmasını engelleyecek uygulamalar hariç.

Sistem hızı dışında, sistem güvenliği açısından da Windows açılışındaki uygulamalara dikkat etmek gerekir. Zira özellikle truva atları ve rootkitler bu alana yerleşen zararlıladır. İşte bu yazılım sayesinde bu alanda istediğiniz her türlü düzenlemeyi yapabilirsiniz. Yazılım ana menüsünde başlangıç uygulamalarının; başlangıç türü; komut satırı dizisi, ürün adı, dosya sürümü, üretici adı, kayıt defterindeki yeri gibi değerli bilgileri size sunmaktadır.

Size de bu verilerden yararlanarak gereksiz olan uygulamarı bu alandan kaldırarak sisteminizin performansını arttırmak kalıyor. Lakin yeterince bilgisi olmayan kullanıcıların gerekli sistem bilgilerine sahip olmadan bu yazılımı kullanması riskli. O nedenle ilgisi verileri arama motorlarında aratıp ne işe yaradıklarını öğrenmeden işlem yapmamanızı tavsiye ederim.

WhatInStartup download

Bir cevap yazın

indir, program indir, ücretsiz programlar,