Ütüde et pişiren de garanti istiyor

Ütüde et pişiren de garanti istiyorElektronik eşyalara sigorta ve tamir hizmeti veren Cepkask‘ın başı sözleşmeleri okumadan cihaz gönderenlerden dertli. Ütüde et pişiren de camsille Smart TV camı silen de “Cihazım garantili yenisini ver” diyor.

Yılda 15 milyonun üzerinde cep telefonu, tablet ve bilgisayar satılan Türkiye’ye elektronik eşya sigorta sistemini getiren Cepkask kendilerine yapılan şikayetlerin ve isteklerin çok abartıldığını açıkladı.

5 günde getirme şartı var

Cepkask Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Gülgeç, pazarın yaklaşık yüzde 10’una hizmet vermelerine rağmen şikayet sayısının 300’ü geçmediğini, bunun da yüzde 70’inin haksız yere olduğunu söyledi. Gülgeç “Çünkü sözleşmemizi hiç okumuyorlar. Sorunlu ürünün 5 gün içinde gönderilme şartı var.

Ağrı’dan gönderilen bir ürün bir günde bize ulaşıyor. Suya düşmüş bir ürün 5 günden sonra paslanıyor. Ayrıca ütüde et pişirip cihazım bozuldu ya yapın ya yenisini verin diyorlar. Smart TV’lerin camını camsil ile silenler, evi temizlerken süpürge ya da vileda sapıyla TV camı kıranlar bile var.

Yine de bunlara elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Ayrıca arıyoruz ulaşamıyoruz diyorlar. Bizde en fazla bekletme süresi 5 dakikadır. Bankalarda bu 10 dakikayı bile geçebiliyor” diye konuştu.

Kadınlar daha iyi kullanıyor

Gülgeç başından geçen ilginç bir olayı da şöyle anlattı: “Bir beyefendinin telefonunu tamiri bittikten sonra evine göndermiştik. Daha sonra beyefendinin eşi telefona bakarken orada başka bir bayanla çekilmiş resimlerini görmüş. Aldatıldığını öğrenince de bize ‘Yuvam yıkıldı ama sayenizde uyandım ve gerçekleri gördüm. Çok teşekkürler’ diye mail atmıştı.”

Fonlar peşimizi bırakmıyor

Cep telefonu değiştirme süresinin 1 yıla kadar düştüğü Türkiye’deki cep sigorta boşluğunu gören Körfez ve Avrupa fonlarının da satın almak için kapılarını aşındırdıklarını ifade eden Gülgeç şöyle devam etti: Yılda 5 milyona yakın cihaza hizmet veren Cepkask’ı satın almak önemli bir sıçrama olur. Şu an pazarın en fazla yüzde 10’una hizmet verebiliyoruz. Sektörde tekiz. Yani Türkiye bu anlamda çok cazip bir pazar.

Yıllık yüzde 100’ün üzerinde büyüme hedefimizi çok rahat tutturabiliyoruz. Bu pastayı fark eden Aralarında Barclays’ın da olduğu Avrupa’dan ve Arap ülkelerinden büyük fonlar bizi tamamen satın almak için kapılarımızı aşındırıyorlar. Çok ciddi ve cazip teklifler almamıza rağmen şirketimizi biraz daha büyüttükten sonra satmayı düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

Rakibimiz olsa işler daha kolay olurdu

Pazarda tek oyuncu olmanın da dezavantaj olduğunu anlatan Gülgeç “Birkaç rakibimiz daha olsa, Cep Kask’ı daha iyi anlatır, reklamımızı ve hizmetimizi daha iyi yapardık. Ayrıca dernekleşebilirdik. Pazar da çok daha hızlı büyürdü. Yabancılar da Türkiye’ye bu kadar kolay giriş yapmak istemeyebilirdi” diye konuştu.

Hedef ciro 30 milyon dolar

55 teknik personelle hizmet verdiklerini kaydeden Gülgeç, yakın bir zamana kadar bu sayıyı ve hizmet kapasitemizi katlamayı düşünüyoruz. Geçen yıl 15 milyon dolar ciro yapmıştık, bu yılki hedefimiz en az 30 milyon dolar” dedi.

Bir cevap yazın

Cepkask, garanti,