Universal Desktop Ruler

Universal Desktop Ruler download

Universal Desktop Ruler

Cetvel düz çizgiler için bir ölçüm aracı olabilirken, nehir ya da yol uzunlukları cetvelle ölçülmesi hem sağlıklı olmaz hem de doğru sonuç vermez. Universal Desktop Ruler, ekrandaki herhangi bir nesnenin çevre ve alan uzunluğunu ölçebilir. Program ayrıca, kolayca açı ölçebilir ve nesneleri saymaya yardımcı olur. Ölçek ayarladıktan sonra nesne ölçümleri piksel ve kullanıcı tarafından belirtilen birimle gösterilir.

Program sadece düz bir çizgiden oluşan mesafeyi değil, ekrandaki herhangi bir eğri uzunluğunu bile ölçebilir. Program alan, mesafe ve uzunlukları ölçmeyi amaçlar.

Program sayesinde yapı projeleri, harita üzerindeki şehir mesafeleri ve alanları hızlı ve kolay bir şekilde ölçebilir ve büyüteç sayesinde alanın net ölçüsünü çıkartabilirsiniz.

Program kurulduktan sonra kendini sistem tepsisine (saatin yanı) atarak ordan farenin sağ tuşuna basıp çalışmaya başlayabilirsiniz.

Özellikler:

  • Sadece bir çizgi üzerindeki yeri değil, herhangi bir eğimli mesafeyi de ölçebilir.
  • Şema üstündeki belirli alan, uzunluk ve mesafe ölçümü yapılabilir.
  • Açı ölçümü var.
  • Kendi ölçeğinizi belirleyebilir ve sonuçlar piksel ve diğer ölçü birimiyle olabilir.
  • Bütün sonuçlar ve geçmişi Excel’e kopyalayabilir.
  • Ekrandaki nesneleri işaretle sayabilir.

Kısıtlama ve lisans:
Programı 30 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Daha sonra kullanabilmek için satın almalısınız. Lisanslı fiyatı ise 29.95$’dır.

Universal Desktop Ruler download

Bir cevap yazın

indir, program indir,