Ulan İstanbul artık yalnızca online ve ücretli olarak

Ulan İstanbul dizisi artık sadece intertten izlenebilecek!

Kanal D’nin bu yaz ekranlara gelmeye başlayan dizisi Ulan İstanbul, dün gece televizyonlarda son kez yayınlandı. Ama dizinin dün gece yayınlanan 33. bölümü bir final değil, aksine başlangıç. Çünkü Ulan İstanbul artık yalnızca online ve ücretli olarak izleyecisine ulaşmayı deneyecek.

Ulan İstanbul

Ülkemizdeki dizi/televizyonculuk ve internet sektörleri için oldukça önemli bir gelişme olan bu hamleyle birlikte Ulan İstanbul televizyonda başlayıp internette devam eden ilk dizi olacak.

Ulan İstanbul’un dijital bölümleri 1,99 TL

Dizinin 16 Şubat Pazartesi günü saat 20:00’de yayınlanacak ilk dijital bölümü ücretsiz olarak izlenebilecek, sonraki bölümler içinse Ulan istanbul takipçilerinin 1,99 TL ödemesi gerekiyor.

Bu arada hem kanald.com.tr hem de Kanal D mobil uygulamaları üzerinden izleyicisiyle buluşacak olan diziyi izlemek için kredi kartı ya da mobil ödeme yoluyla ödeme yapılabilecek.

Dijital Ulan İstanbul hem daha kısa hem daha özgür

Yayın hayatına başladığı günden itibaren gerek YouTube’da izlenme rekorları kıran şarkılarının gerekse oyuncu kadrosunun sosyal medya kanallarını etkili kullanmasının etkisiyle önemli bir online yansıma yakalayan Ulan İstanbul’a bu dijital dönüşümün ilk bakışta ‘yakıştığı’ yorumunda bulunabiliriz.

Bu önemli gelişme dizi/televizyonculuk kanadından bakacak olursak; Türkiye’deki dizilerin hem izleyici hem de çalışanları için en büyük problemlerinden birisinin 2 saate varan süreleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Dijitale taşınırken bu konuda da bir farklılık yaratan Ulan İstanbul’un dijital bölümleri 45 dakika olarak çekilecek. Ayrıca yapımcılar bundan böyle daha ‘özgür‘ bir Ulan İstanbul izleteceklerinin de altını çiziyor.

Gelelim konunun internet sektörü tarafına. Kanal D’nin İnternetten Sorumlu Yöneticisi Baha Uyar‘dan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda Kanal D’nin izleyiciden bölüm başına alacağı ücret haricinde çeşitli sponsorluk modelleri üzerinde durduğunu da belirtebiliriz. Online reklam gösteriminden farklı olarak büyük çaplı sponsorluklar üzerinde duran kanal, sponsorluk modeline dizinin TV’de devam edecek fragmanlarını da dahil etmiş durumda.

Bir cevap yazın

dizi, Ulan İstanbul,