Ucuz iPhone pahalıya mal olabilir

Ucuz iPhone pahalıya mal olabilir

Uzun süredir gündemi bir hayli meşgul eden “Ucuz iPhone” haberlerine bir yenisi ETrade Supply’dan geldi ve yapılan açıklamada bu yıl içerisinde daha düşük bütçeli bir iPhone’nun piyasada boy gösterebileceği iddia edildi.

ETrade Supply” piyasada cep telefonu parça tedarikçisi olarak bilinmesinin yanında Apple’ın birçok ürünü hakkında çıkan dedikoduların bazılarını doğrulamış ve büyük bir kısmında da yanılmamıştı.

Düşük fiyatlı iPhone’un beklenen iPhone 5′e benzemesine rağmen birçok farklılık içeriğe sahip olacağı iddia ediliyor. iPhone 5 benzeri alüminyum kaplama sağlan bir kasaya sahip olmayacağı düşünülen cihazın plastik kaplamaya sahip olması bekleniyor. Malzeme kalitesinden kısılarak çok daha ucuza sahip olabileceğiniz bu cihazlar için dayanıklılık süresini de doğru orantıda kısıtlı olacağı aşikar.

Bir başka görüşe göre ise “Ucuz iPhone” demek fiyat olarak daha çok orta sınıfa hitap etmesi demek. Ancak bu ürünlerinde kaliteden yoksun olmayacağını savunan kişiler aynı zamanda “Ucuz iPhone”un fiyatının rakiplerinden yine de biraz daha fazla olmasını muhtemel.

Aslında Apple pazarını genişletmek için bu hamleyi yaparken birçoklarına göre de bu hamlenin ters tepme ihtimali bulunuyor. Sonuçta iPhone serisi her zaman en iddialı telefonlara sahip olmuştur ve fiyat olarak da diğerlerin hepsinden daha pahalıdır. Bu diğer Apple ürünleri de aynı şekildedir. Apple kendini pazarda bu şekilde konumlandırmışken daha alt sınıfta bir ürün piyasaya sürmek kullanıcıların bu algısını kırabilir ve marka imajını bir anda düşürebilir. Eğer bu durum gerçekleşir ise hiç şüphe yok ki “Ucuz iPhone”lar Apple‘a çok pahalıya mal olabilir.

Bir cevap yazın

Apple, iphone, Ucuz iPhone,