Ücretli Yazılımları Bedavaya Alın

Giveaway of the Day adlı site, her gün bir ücretli yazılımı bedava olarak sunuyor. Ücretsiz ve lisanslı yazılım fırsatı için elinizi çabuk tutun!

Giveaway of the Day, güzel düşünülmüş bir şekilde, her gün bir yazılım şirketiyle anlaşarak tek bir yazılımı ücretsiz ve yasal olarak edinmeye imkân tanıyor. Verilen yazılımların indirildikten sonra internetten etkinleştirilmeleri gerekiyor, bu nedenle kaçırdığınızda yüklemeniz mümkün olmuyor. Kaçırmamak için sık kullanılanlara ekleyebilir ya da RSS bildirimlerine abone olabilirsiniz.

O Kadar da Beleş Değil

Verilen yazılımda bazı kısıtlamalar bulunabiliyor; güncelleme, teknik destek kısıtlaması gibi. Ticari amaçlarla kullanım da yasak. Tabii lisans süresi de sınırsız olmayabiliyor. Örneğin bugün dağıtılan Prevx 2.0 bir senelik ücretsiz lisans sunuyor. Fırsatın bitiş zamanı ise yarın sabah 10:00. Türkiye saatiyle her sabah 10’da yeni bir yazılım dağıtılmaya başlanıyor.

Bugünün fırsatının değeri 25$

Prevx 2.0 değişik bir güvenlik yazılımı. Arkaplanda çalışarak belirli aralıklarla sisteminizdeki uygulamalar taranıp zararlı ve şüpheli olanlar bildiriliyor. Kurarken sorulan etkinleştirme anahtarına ürünle birlikte gelen “readme.txt” dosyasından ulaşabilirsiniz. Teknik destek, ileri sürümlere yükseltme ve ticari kullanım kısıtlanmış. Ancak bunlara pek ihtiyaç duyacağınızı sanmıyoruz. Önemli olan yazılım içindeki güncelleme fonksiyonu, ki o çalışır halde.

Parlak Fikir

Site, yazılım üreticilerine emeklerinin karşılığını ödüyor. Böylece iki taraf, hatta kullanıcıyı da işe katarsak üç taraf da kazanıyor. Bakarsınız Türkiye‘de de bu sistemin bir benzerini görürüz. Tabii her gün bir tane verebilecek kadar çok ücretli yazılımımız var mı bilemiyoruz.

Bir cevap yazın