Twitter’a “Satın Al” butonu geliyor

Online alışverişe ısınmaya başlayan Twitter‘da tweet‘ler üzerinden ürün satın alma dönemi artık çok da uzak değil. Zira detayları geçtiğimiz Şubat ayında ortaya çıkan “buy now” (satın al) düğmesi ilk kez tweet’lerde de görünmeye başladı.

Uzun bir süredir e-ticaret alanındaki hamlesi beklenen Twitter’ın online alışverişi sosyal ağa nasıl entegre edeceği merak ediliyordu. Nitekim popülaritesini artırmaya devam eden sosyal ağ için bu tür yeni özelliklerin markaları pazarlama faaliyetleri konusunda cezbetme konusunda önemi büyük.

Twitter’ın alışveriş özelliği için Fancy ile işbirliği yapan Twitter, görünüşe göre tweet içinde ürün satışına izin verecek. Zira Fancy ürünlerinin paylaşıldığı tweet’lerde kendini gösteren “Buy Now” düğmesi sızdırılan ilk görsellerde yer almıyordu.

Recode tarafından ortaya çıkarılan görsellerde Fancy tweet’lerinin link ve fotoğraflar birlikte satın alma düğmesi de içerdiği görülüyor. Twitter’ın mobil versiyonundan alınan görüntülerde satın alma düğmesinin tweet’lerin hem açık hem de haber akışı görünümünde bulunması da dikkat çekiyor.

Twitter Buy Now

Hatırlarsanız Twitter geliştiriciler için önemli bir özellik olan tweet içinden uygulama yükleme reklamlarını Nisan ayında tanıtmıştı. Bununla birlikte sosyal ağ gelen haberlere göre 15 yeni reklam modeli kapsamında click-to-call (aramak için tıkla) düğmesini de test ediyor.

Tüm bu gelişmeler Twitter’ın bir süredir haber akışını gelir elde bakımından daha verimli kullanma çabasının bir parçası. Kullanıcılara etkileşim konusunda daha çok araç ve özellik sunmaya başlayan sosyal ağ, elbette büyük bir gelir fırsatı sunan markaları da göz ardı etmiyor.

Bir cevap yazın

alışveriş, online alışveriş, tweet,