Twitter’dan yeni özellik: Tweet’i Alıntıla

Twitter geçtiğimiz yazdan beri test ettiğini paylaştığımız Tweet’i yorum yaparak Tweet’leme özelliğini resmi olarak yayına aldığını paylaştı.

Tweeti Alıntıla

Kısaca detaylandıralım, ilgili Tweet’in de yer aldığı yorum yaparak Retweet’leme özelliği diyebileceğimiz Tweet’i Alınıtla özelliğinde, kullanıcılar Tweet’lerinde bir başka Tweet’e yer verebilecekler.

Twitter’ın test ettiği dönemde URL’in kopyalanıp yapıştırldığı veya başka bir Tweet’in ekran görüntüsünü alarak üstüne yorum yapma yerine, kullanıcılar direkt olarak o Tweet üzerinden yorum yaparak Retweet atabilecekler ve ilgili Tweet atılan Tweet’in içerisinde görünecek.

Bir başka açıdan baktığımızda Retweet’ler onay verdiğim manasına gelmez diye biyografi alanlarına yazan kullanıcılar içinse artık yeniden Tweet’liyorsan yorumunu da alalım beklentileri takipçileri tarafından oluşacak görünüyor.

Markalar için takipçiyle etkileşimi artıracağına ve eğlendiren işlerin çıkacağına kesin gözüyle baktığım geliştirilmiş Tweet’i Alıntıla özelliği ile ilgili Twitter’ın attığı Tweet’i aşağıda bulabilirsiniz.

Twitter’ın web sitesinde ve iPhone uygulamasında devreye aldığı yeni özelliğin Android kullanıcılarınaysa yakında gelmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

retweet, tweet, Twitter,