Twitter takip etmediğiniz kullanıcıların tweet’lerini de göstermeye hazırlanıyor

Yakında Twitter zaman akışınızda takip etmediğiniz hesapların tweet‘lerini görmeye hazır olun. Çünkü yeni Twitter deneyi sizin takip etmediğiniz ancak diğer takip ettiğiniz kişilerin takip ettiği hesaplardan gönderilen tweet’leri göstermek üzerine kurulu. Diğer bir deyişle Twitter, zaman akışınıza tweet önerileri eklemeye hazırlanıyor.

Hali hazırda her geçen gün daha da kalabalıklaşan zaman akışlarımız yakın zamanda takip etmeye değer bulmadığımız diğer kullanıcıların tweet’leri ile de dolabilir. Bazı Twitter kullanıcılarının fark ettiği üzere Twitter, arkadaşlarınızın takip ettiği ancak sizin takip etmediğiniz hesapların tweet’lerini de göstermeye başladı.

Henüz sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde denenen bu özellik tüm kullanıcılar için geçerli hale gelecek mi bilinmiyor ama deneyimlerimizden öğrendiğimiz üzere Twitter bu tarz deneyler yapmayı seviyor ve geri dönüşler olumlu olduğu takdirde sosyal ağın tam zamanlı bir özelliği haline getiriyor.

Twitter’ın bu hesapları neye göre seçtiği bilinmiyor.

twitter

Twitter’ın bu hamlesi ise tartışmaları beraberinde getireceğe benziyor. Bir yandan bir kullanıcının tweet’lerini görmek istiyorsak onu takip etmekte sakınca görmüyoruz. Takip etmek istemediğimiz, dolayısıyla tweet’leriyle ilgilenmediğimiz kullanıcıların zaman akışımızda çıkması olayın özünü biraz değiştiriyor ve bu da bazı kullanıcıları kızdıracağa benziyor.

Diğer yandan bunun bir reklam modeli olmadığını da akıldan çıkarmamak gerekiyor. Diğer bir deyişle şu an test aşamasında olan bu tweet önerileri tamamen organik içerikleri kapsıyor. Bu da durumu tweet’lerini onu takip etmeyen hedef kitlelerine göstermek için promosyonlu tweet reklam modeline para yatıran markalar için de kafa karıştırıcı bir hale getiriyor. Ancak dediğimiz gibi şu an bu bir test süreci ve bu özelliğin hayata geçip geçmeyeceğini ve geçerse hangi sınırlar içinde olacağını önümüzdeki günlerde anlayabileceğiz.

Bir cevap yazın

tweet, Twitter,