Twitter’ı sosyal alışveriş alanında güçlendirecek satın alma: CardSpring

Tweet‘lere eklemeye hazırlandığı satın al butonu ve Amazon işbirliğiyle hayata geçirdiği #AmazonCart uygulamasıyla bir sosyal alışveriş platformuna dönüşmek için son dönemde hızlı adımlar atan Twitter son olarak ödeme altyapı şirketi CardSpring‘i satın aldı.

Mikroblog platformuna bir e-ticaret deneyimi eklemek için çalışmalar yapan Twitter, şirketlerin tüketiciler için yenilikçi alışveriş çözümleri geliştirmesine yardımcı olması için CardSpring’i bünyesine kattığını duyurdu. Satın almanın mali boyutu ise açıklanmadı.

CardSpring’i şirket geliştiricilerin kart bağlantılı elektronik kuponlar, sadakat kartları, kredi kartı ve diğer ödeme yöntemleriyle uyumlu çalışan sanal para birimleri geliştirmesini sağlayan bir uygulama platformu olarak tanımlamak mümkün.

Twitter halihazırda kullanıcıların tweet’ler aracılığıyla promosyon ve indirimlere ulaşmasını ve hatta sepetlerine ürün atmasını (#AmazonCart‘ı kastediyor) sağladıklarını söylerken Twitter üzerinden alışveriş deneyimini zenginleştirme planları doğrultusunda CardSpring ekibi ve teknolojisinin onları bu noktada ileriye taşıyacağını belirtiyor.

cardspring

CardSpring kapatma planları olmadığını söyleyen Twitter’ın CardSpring’i kart bağlantılı tekliflerde kullanma olasılığı ise oldukça yüksek. Örneğin tweet içinde indirim sunan bir satıcı sizden kredi kartı bilgilerinizi istediğinde ve siz o satıcıdan sonrasında online ya da offline alışveriş yaptığınızda CardSpring teknolojisi kart numaranızı otomatik tanıyacak ve o indirimi uygulayacak.

Online ve offline’ı birleştirmesiyle Twitter’ı sosyal alışveriş platformları arasında avantajlı konuma taşıyacak bu satın alma sosyal ağın tweet üzerinden satış yapma faaliyetlerini de artıracak. Nitekim Facebook’a da satın al butonunun gelmesiyle sosyal ağlar arasındaki e-ticaret rekabeti de kızışacağa benziyor.

Bir cevap yazın

alışveriş, CardSpring, Twitter,