Twitter’da retweet’lere yorum ekleme özelliği geliyor

Bir tweet’i retweet ederken kendi yorumunuzu eklemek istediğiniz ancak zaten orijinal tweet 140 karaktere yakın olduğu için bundan vazgeçmek zorunda olduğunuz oldu mu hiç? İşte şimdi Twitter buna çözüm bulmak üzere. Bazı kullanıcılar üzerinde test edilmeye başlanan “retweet with comment” (yorumla birlikte retweet’le) özelliğiyle 140 karakterde dilediğiniz yorumu yazabileceksiniz.

Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz tweet içine tweet yerleştirme özelliğine ek olarak Twitter, mikroblog platformunu geliştirmek ve daha çok kullanıcı ihtiyaçlarını gözeterek yeni özellikler getirmeye, en azından şimdilik üzerinde denemeler yapmaya devam ediyor.

Twitter’ın yeni özelliklerini tüm kullanıcılara sunmadan önce sınırlı sayıda kişi üzerinde deneme yaptığı ve bazılarından bu test sürecinde vazgeçtiği bilinirken sosyal ağ bu denemelerine bir yenisini daha ekledi.

Bu yeni özellik retweet’lere yorum ekleme özelliğini kapsıyor. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi eğer bu özellik sosyal ağ çapında geçerli olursa retweet ettiğiniz tweet küçük bir kutu içinde gözükürken size ayrılan 140 karakterde bu retweet’inizle ilgili istediğiniz yorumu yazmak size kalıyor.

retweet with comment

Daha önce hepimizin bildiği gibi retweet’lerin önüne kendi yorumlarımızı eklemek için “quote retweet” yapmak zorunda kalıyorduk. Bu da uzun retweet’lerden sonra bize yorumlarımızı eklemek için sınırlı yer bırakıyordu ve çoğunlukla fikirlerimiz bu dar alana sığmadığı için sadece retweet edip geçmekle yetiniyorduk. Retweet with comment özelliğiyle ise bu çilemiz biterek retweet’lere daha anlamlı bir misyon yüklenmiş olacak.

Yine kullanıcıların farkettiği diğer bir yeni Twitter özelliği ise Android ve iOS uygulamalarında paylaşılan görsellerin tweet’lerin altında değil, üzerinde çıkıyor olması. Bu da Twitter’ın son zamanlarda üzerine giydiği “görsel odaklı bir sosyal ağa dönüşüyorum” imajıyla örtüşüyor ve görseller tweet’lerde daha ön plana çıkıyor.

Bir cevap yazın

retweet, Twitter, Yorum,