Twitter, maçın adamı seçimi ve bayraklı hashtag’leriyle Dünya Kupası’na hazır

Maradona, Baggio, Klinsmann ve Hagi… Bu isimler bana kendi kuşağımın en nostaljik futbol kahramanları olarak Dünya Kupası‘nın futbol dünyasında artık eskisi kadar heyecan yaratmadığını hatırlatıyor. Modern futbolun geldiği noktadan olsa gerek son yıllarda prestij bakımından Şampiyonlar Ligi’nin gerisinde kalan dünyanın en büyük futbol organizasyonu bu yıl Brezilya’da düzenleniyor ve başlama vuruşunun yapılmasına sadece iki gün kaldı.

Yine futbolun en büyük yıldızlarını bir araya getirecek turnuvayla ilgili bu küçük değerlendirmeyi bir kenara bırakacak olursak FIFA 2014 Dünya Kupası’nın şimdiden sosyal medyanın spor organizasyonlarındaki yeri açısından önemli bir dönemi simgelediğini söyleyebiliriz. Zira dört yıl önceki turnuvada ikinci ekran deneyiminden çok fazla bahsetmiyorduk. Şimdi ise muhtemelen bir yanda maçları televizyondan izlerken, Dünya Kupası’nın nabzını Twitter üzerinden tutacağız.

Dünya Kupası

Nitekim Olimpiyatlar dahil son dönemdeki bütün büyük organizasyonların takip noktası olan Twitter, kullanıcıların futbol konuşmasını daha zevkli hale getirecek özellik ve kampanyalarla Dünya Kupası’na hazır.

Maçın adamı Twitter’dan seçilecek

Bugün yapılan duyuruya göre FIFA 2014 Dünya Kupası’nda oynanacak bütün karşılaşmalarda maçın adamını Twitter üzerinden seçmek mümkün olacak. Kullanıcılar, FIFA’nın resmi Twitter hesabı üzerinden başlatılacak özel oylamada #ManOfTheMatch hashtag’iyle maçın adamını belirleyebilecek.

Twitter’da Dünya Kupası ruhunu yaşatacak bir başka özellik sayesinde ise ülke takımlarının bayraklarını hashtag’ler aracılığıyla tweet’lerinize ekleyebileceksiniz. Tweet’lerinizi renklendirmek için kullanabileceğiniz hashtag’leri aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Bayrak hashtag

Bilindiği üzere Twitter tweet’leri daha eğlenceli hale getiren emoji desteğini geçtiğimiz Nisan ayında kullanıcılarına sunmuştu.

Bir cevap yazın

dünya kupası, FIFA, hashtag,