Twitter’a hava durumu hedeflemeli reklamlar geliyor

Bu sene içinde 15 yeni reklam modelini tanıtacağı söylenen Twitter, diğer sosyal ağlarda alışık olmadığımız bir hedeflemeyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yakında reklamverenler bulunduğunuz yerin hava durumunu baz alarak size alakalı reklamlar göstermeye başlayacak.

Siz ofiste sıcaktan patlarken yakında Twitter zaman akışınızınız dondurma ya da klima reklamlarının doldurmasına hazır olun! Ya da dışarıda kar yağarken zaman akışınızda karşınıza kar lastiği reklamı çıkarsa şaşırmayın. Çünkü Twitter’a hava durumu hedeflemeli reklamlar geliyor.

Twitter’ın bu sene içinde tanıtacağı 15 yeni reklam modelinden biri olan hava durumu hedeflemeli reklamlar, Twitter – Weather Channel işbirliğiyle hayata geçmeye çok yakın. Wall Street Journal‘ın bildirdiğine göre reklamverenler yerel, gerçek zamanlı hava durumlarından yola çıkarak Twitter reklamları aracılığıyla ürünlerini pazarlayabilecek.

Böylelikle reklamverenler sıcaklık, nem, rüzgar, yağmur ve çiy noktası gibi faktörleri baz alarak promosyonlu tweet’ler yayınlayabilecek. Reklamverenler bu hedeflemelerde ise lokasyon, ilgi alanları, anahtar kelimeler ve cihazları kullanabilecekler.

Twitter hava durumu hedeflemeli reklamlar geliyor

Weather Channel ise Twitter’ın reklamcılık API’sini kullanan ilk medya şirketi olma özelliği taşıyor. Bu sistem ile birlikte Weather Channel, Twitter üzerinden otomatik olarak reklam satın alabilecek ve kullanıcı bilgilerine erişebilecek.

Mevsimsel ve sezonluk ürünler satan reklamverenler için önemli bir hedefleme aracı olacak gibi gözüken hava durum bazlı reklamlar ile markalar hedef kitlelerini tam 12′den vurma şansı yakalayacak. Bu yeni reklam modelinin yakın zamanda hayata geçmesi beklenirken henüz kesin bir tarih verilmediğini belirtelim.

Bir cevap yazın

hava durumu, reklamlar, Twitter,