Twitter canlı yayın uygulamasına detaylı bakış

Twitter tarafından satın alınan canlı yayın uygulaması Periscope‘u sizler için inceledik.

Dünyayı başkalarının gözünden görmeye imkan veren Periscope, dünyanın farklı yerlerindeki kullanıcıların dünyasını canlı görmenizi sağlıyor. Bu haliyle bir yayını izlemek, televizyon izlemek gibi pasif bir aktivite olmaktan çıkıyor.

periscope canlı yayın

Yayınları adlandırma imkanı veren Periscope, bu yayınları kimin izleyeceğini de seçme imkanı sunmuş. Böylece canlı yayını herkese açık yapmayıp belirli kişilerle de sınılandırabilirsiniz. Ek olarak izleyiciler yayıncılara mesaj atabilir, ekrana dokunarak sevgilerini (kalp gönderme yoluyla) ifade edebiliyor ve böylelikle yayıncı motivasyonunu artırıyorlar.

Bu arada yayınınızı telefonunuza da kaydedebiliyorsunuz. Yayınınızı izleyen kişi sayısı, beğenen kişi sayısı ve yayın süresini görmeniz mümkün.

twitter canlı yayın

Geçtiğimiz günlerde Twitter, canlı yayın hizmeti sunan Meerkat’in birkaç özelliğini engellemişti. Hatırlayacağınız üzere Twitter engellemesiyle birlikte tanınması daha da artan Meerkat‘i geçtiğimiz hafta incelemiş ve sizler paylaşmıştık.

Meerkat ardından Periscope, bakalım canlı yayın uygulamaları 2015’i nasıl şekillendirecek? Şimdilik sadece Apple cihazlar için kullanıma sunulan Periscope’u App Store‘dan indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

canlı yayın, Periscope, Twitter,