Twitter bulut tabanlı canlı video platformu SnappyTV’yi satın aldı

Video alanına yatırım yapmaya devam eden Twitter, bulut tabanlı canlı TV ve video servisi SnappyTV‘yi satın aldığını duyurdu. Bir süredir sosyal ağın medya partnerleri arasında yer alan SnappyTV bundan böyle Twitter’ın kullanıcılarına daha kaliteli video araçları sağlaması için çalışacak.

Twitter’ın Amplify programına da destek verecek olan SnappyTV satın alma haberini resmi blogu üzerinden paylaştı. Aynı şekilde Twitter da satın alma haberini onaylayan bir açıklama yaptı.

2010 yılında kurulan SnappyTV, kullanıcılara TV yayınlarını hızlı ve kolay bir şekilde kliplere dönüştürme imkanı veren bulut tabanlı bir platform olarak öne çıkıyor.

Platform, halihazırda bazı markalar ve sosyal ağın medya ortakları tarafından kullanıyordu. Bundan sonrası için ise bu ortaklara ek olarak Twitter için canlı etkinliklerin sosyal ağdaki yayını için destek sağlanacak.

snappytv

Finansal verileri açıklanmayan satın alma hem Twitter hem de SnappyTV için önemli bir işbirliği getirebilir. Anlaşma, özellikle sosyal TV alanında iddialı olmak isteyen Twitter’ın bu hedef doğrultusundaki adımlarını sıklaştırması bakımından önem taşıyor.

Nitekim sosyal TV entegrasyonuyla daha çok reklam geliri elde etmenin peşinde olan şirket, Mart ayında bu alanda analiz hizmeti veren Mesagraph ve SecondSync şirketlerini satın almıştı.

Bir cevap yazın

canlı video, SnappyTV, sosyal TV,