Türkler’in sevdikleri seks oyuncakları

Türkler’in tercih ettiği ilk 10 ‘seks oyuncağı’…

Tempo Dergisi, İstanbul’un en bilinen ‘seks shop‘larını dolaşarak, en fazla tercih edilen seks oyuncağını tespit etti.

Seks oyuncakları, Seks shop, Seks aletleri

Bu seçimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. AKif Poroy yorumladı.

Buna göre Türkler’in en fazla tercih ettiği seks oyuncaklarının ilk 10’u şöyle sıralanıyor:

  1. Geciktiriciler
  2. Uyarıcılar
  3. Yapay vajina
  4. Sertleştiriciler
  5. Şişme kadın
  6. Belden bağlamalı penis
  7. Penis büyütücüler
  8. Penis ve vibratör
  9. Kayganlaştırıcı
  10. Penis uzatıcı aparat

Peki bunun anlamı ne? Dr. Poroy’a göre bu tercihlerin yorumu:

Geciktiriciler: Geciktiricilerin bu kadar fazla satılması erken boşalma sorununun ülkede ne kadar yaygın olduğunu gösteriyor. Erkeklerin cinsellikle ilk genelevlerde tanıştığı toplumlarda ortaya çıkıyor. Profesyonel kadınların, erkeği çabul boşalmaya koşullandırması sonucu, evliliğe geçtikten sonra da bir erken boşalma sorunu olduğunu görüyoruz. Bu ürünler cinsel organı uyuşturarak hissizleştirmeye ve birleşme süresini uzatmaya yönelik ürünler.

Uyarıcı Ürünler: Ülkemizde kadın erkek ilişkisi, birbirini tamamlayan bir unsur değil, adeta bir savaş meydanı gibi görülüyor. Kadının fizyolojisini erkeğin tanımaması ve özgüveninin zayıf olması sonucu bu ürünler tercih ediliyor.

Yapay Vajina: Yapay vajinaya müracaat etmek zorunda kaldığımıza göre; ortada üzücü bir durum var. Karşı cinsle iletişim kuramıyoruz. Bana gelen çiftleri biliyorum. Erkek bekarken yapay vajina kullanmaya başlamış. Evlendikten sonra, eşiyle beraberliğinin yanında yapay vajina kullanmaya devam ediyor. Bu bir cinsel sapmadır.

Penis ve vibratör: Dünyanın her yerinde en çok satılan seks oyuncağı. Çifler bunları her seferinde kullanıyorsa, ön sevişme sorunu vardır.

Belden bağlamalı penis: Lezbiyen çiftler tercih ediyor. Lezbiyenlerden bazıları biseksüel olduğu için, tam homoseksüel olan partner, eşini memnun edebilmek için bu tarz aparatlar kullanabiliyor.

Penis büyütücü: Bazı ereksiyon bozukluklarında, vakum denilen pompalarla bedendeki kan penis içine çekiliyor ve ereksiyon sağlanıyor. Bu tarz ürünler kesinlikle penis büyütmez. Penis boyu sorunu olduğunu düşünen çok sayıda erkek olduğu için bu ürünler çok talep görüyor. Oysa erkekler kendi penislerine yukarıdan baktıkları için küçük görüyorlar.

Serleştirici: Sertleşme sorunu olan kişilerde bu tarz ürünlerin kullanılmasını tıbbi bir destek olarak olumlu karşılıyoruz.

Kayganlaştırıcı: Kadında cinsel uyarı yeterince olmuyorsa birleşmede ağrı hissedebilir. Bu nedenle kayganlşatırıcı kullanılır. Hastalarımdan edindiğim tecrübeye göre, bizde ön sevişme safhası pek olmadığı için kadının salgıları harekete geçmiyor.

Penis uzatıcı: Erkekler penis boylarının kısa olduğundan endişe ettikleri için prezervatif benzeri ucu uzatmalı olan bu ürüne yöneliyorlar. Bu ürünün çok satılması penis boyu konusunda ne kadar bilinçsiz olduğumuzu gösteriyor.

Şişme kadın: Kapalı toplumun bir yansıması… Bu kadar fazla satılması, kadın erkek cinsel ilişkilerindeki sorunu ortaya koyuyor. Tıbbi seksoloji açısından şişme kadın almaktansa geneleve gitmek daha sağlıklıdır. Sarışın şişme kadınlar tercih ediliyor, çünkü birçoğumuz esmeriz.

Türkler’in tercihleri ve uzman yorumu böyleyken, Amerikalılar bu işi biraz da eğlence ve oyuna dönüştürmüş durumda. ‘Disney’s Hannah Montana Peen’ isimli şekerlemeler, ‘penis’ şeklinde…

Bir cevap yazın

seks aletleri, seks oyuncakları, seks shop,