.tr uzantılı adresler çöktü!

.tr uzantılı adresler çöktü!

Türkiye’ye ait .tr uzantılı alan adlarının satışını gerçekleştiren ODTÜ’ye bağlı bilişim servisinde yaşanan sorunlardan ötürü sitelere erişim imkansız hale geldi.

ODTÜ tarafından dağıtımı gerçekleştirilen .tr uzantılı alan adlarıyla ilgili dünden beri yaşanan sıkıntılar üzerine Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bir açıklama yaptı. Arızanın tadilat sırasında UPS hattında oluşan bir arızadan kaynaklandığını duyuran Daire, servislerin kademeli olarak hizmete alınacağını bildirdi.

Yapılan resmi açıklama şöyle;

Bilgi İşlem Daire Başkanlığında halen sürmekte olan bina tadilati sırasında UPS hattında oluşan bir arıza nedeniyle, 18 Eylül 2008 (bugün) saat 12:00 civarında merkezi bilişim servislerinde bir kesinti yaşanmıştır. Servisler saat 12:30’da jeneratör hattı üzerinden verilmeye başlanarak saat 15:15 itibariyle tümüyle devreye alınmıştır.

Halen jenerator hattı üzerinden sağlanmakta olan elektriğin, arızası giderilen UPS hattına yeniden bağlanması için, 18 Eylül 2008 (bugün) saat 19:00-24:00 saatleri arasında merkezi bilişim servislerinde kesinti yapılması gerekmektedir. Çalışmaların planlanan saatten önce tamamlanması durumunda, servisler kademeli olarak daha erken hizmete sunulacaktır.

Kesintiden kaynaklı yasanan sorunlardan dolayı özür diler, konuyu saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bir cevap yazın

alan adları, odtü,