Telefonunuzun kamerasını daha etkili kullanmanız için 7 ipucu

Fotoğraf çekmek için akıllı telefonunu kullanan ama fotoğrafı farklılaştırmak için birden fazla uygulama kullananlar bu yazı tamamen sizin için. Akıllı telefonunuzdan makro çekim yapmak veya panorama fotoğrafta 4 farklı halinizi yansıtmak, ekstra uygulama olmadan yapamayacaklarınızı The Cooperative of Photography video olarak sundu.

Aynı karede 4 farklı hal

Telefonunuzun kamerasını daha etkili kullanmak

Aynı mekanda birden fazla arkadaşınızın birden fazla halini yansıtmanız için gerekli olan tek şey telefonunuzu panorama moduna geçmeniz yeterli. Tüm yapmanız gereken, panoramik fotoğraf seçeneğinden görüntüyü kaydırmaya başlayın ve arkadaşınız hareket ederken kamerayı sabit tutun.

panorama

Su Altı Çekim

su altı çekim

Samsung ve Sony’nin su geçirmez telefonları çıkmasına karşılık suya dokununca bozulan telefonlar çoğunlukta. Suyun içinden fotoğraf çekmek istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey bir bardak.

Küçük detayları karelemek

makro cooh

Daha küçük nesneleri veya detayları çekmek isteyenlerin yapması gerekense kameralarına bir damla su damlatmaları. Su damlası sizin için makro lens görevini üstlenecektir, dikkat etmeniz gereken damla düşmeden çekimi tamamlamanız.

Kolsuz bir Selfie

kulaklikla çekim

Selfie çekerken kolun fotoğraf karesinde yer almasını veya uzanamadığı bir yerden fotoğraf çekmeyi düşünen iPhone kullanıcıları için çözüm sadece telefonlarının kulaklıklarını yanında taşımaları. Kulaklıkta artı tuşuna basarak çekim yapabilirsiniz.

Portre fotoğrafta profesyonel kaliteye yaklaşmak

Portre çekerken ışık önemli fakat gelgelelim akıllı telefonun flaşı yeterli de değil. Akıllı telefonla daha iyi portre fotoğraf çekmek için yapılacak noktaysa basit, arabanızda kullanıyorsanız yansıtan güneşliğinizi değerlendirmeniz.

reflektorle çekim

Uzakları en az kalite kaybıyla fotoğraflamak

Dijital yakınlaşma fotoğrafın kalitesini düşürüyor ama optik yakınlaşmaya sahip akıllı telefon sayısıysa az. Çok kullanışlı olmasa da dürbünle çekim yapmanız mümkün.

durbunle çekim

Fotoğraf çekerken sanata adım atmak

Yine Panorama özelliğini kullanarak oluşturabileceğiniz farklı fotoğraflardan biri de zaman atlamalı yolda çekimler.

yolda panorama

7 ipucunu daha detaylı incelemek isteyenler aşağıda yer alan videoyu izleyebilirler;

Bir cevap yazın

fotoğraf, kamera, Telefon,