Teknoloji’de bizleri bekleyen trendler

İletişim çağında yeni devrimler

Müşteri teknolojileriyle ilgili trendler açıklandı. Buna göre, nesnelerin iletişimine insanlar alışacak. Araçlar özel işletim sistemleriyle akıllanacak ve dijital ağlar tamamen genişleyecek.

Accenture Interactive bünyesinde faaliyet gösteren uluslararası servis tasarım danışmanlık şirketi Fjord, müşteri teknolojileriyle ilgili beklenen gelişmeleri kapsayan “Trendler’’ raporunu yayınladı.

Teknoloji'de bizleri bekleyen trendler

15 ülke kapsamında yapılan araştırmada teknoloji dünyasını şekillendirecek sistem öngörüleri şöyle:

TELEFONLA NESNE KONTROLÜ

Kullanıcılar artık, akıllı telefonlar sayesinde nesneleri kontrol etme fikrine alışacak. Kapılardan otomobillere kadar her şeyi kapsayabilecek bu “yakınlaşılabilir” teknolojiler telefonları çok daha güçlü kılacak. Bu da telefonları vücudun bir parçası haline getirecek.

OTOMOBİLLERDE İŞLETİM SİSTEMİ

Otomobiller, fiziksel bakım yerine dijital yönetim vasıtasıyla kontrol edilecek, güncellenecek ve onarılmaya başlanacak. Akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemleri veya bunların benzerleri, araç içi işletim sistemleri olarak karşımıza çıkmaya başlayacak.

DİJİTAL SERVİSLER GENİŞLEYECEK

Başta seyahat, alışveriş ve eğlence alanında hizmet veren birçok dijital servis, gelecekte hizmet alanlarını genişleterek farklı alanlara yayılacak. Örneğin; Fransız demiryolu şirketi SNCF, yalnızca tren bileti değil, kapıdan kapıya seyahat planlaması da sunuyor.

Bir cevap yazın

Teknoloji, trend,