Tecavüze uğradım, kızlık zarımı ne zaman diktirmeliyim?

Tecavüze uğradım, kızlıkzarımı diktirmeliyim!

Tecavüze uğradım, kızlık zarımı ne zaman diktirmeliyimSORU: Küçükken tecavüze uğradım. Psikolojik sorunlar yaşıyorum. Önceki beraber olduğum kişi bunu kabul etmedi. Bana inanmadı. Şu an başka biri var onu kaybetmek istemiyorum. Kızlık zarımı diktirmek istesem ne kadar bir süre içinde bunu yapmam lazım, süresi var mıdır?

CEVAP: Değerli okurum, kızlık zarı dikimleri evlenmeden 3-4 gün önce de yapılabilir ya da istediğin bir zamanda kalıcı olarak da yapılabilir. Sana en sağlıklı bilgiyi bir jinekoloji uzmanı verir. Yaşadığın bu üzücü durumu paylaşamıyor olman, gizlemeye çalışman senin için çok sıkıntıcı vericidir. Kızlık zarı diktirmeden önce bunu hayatındaki kişi ile konuşabiliyor olsan her şey çok rahat olacaktır. Yaşadıklarından sen suçlu değilsin.

Şişlik konusunda sonuca varamadım bir türlü!..

SORU: Merhaba, ben 20 yaşındayım. Vajinal bölgemde sağ dudağın yanında 1 haftadır şişlik var. Kaşınmıyor ancak çok fazla ağrı ve acı veriyor. Büyüklüğü ise dudağın 1/3 ü kadar, ne olabileceği konusunda bir sonuca ulaşamadım. Bu konuda ne yapmam lazım? Çok teşekkürler

CEVAP: Değerli okurum, dış dudakların bulunduğu bölgeye yakın alanlarda bartolin kist veya apsesi denilen rahatsızlıklar, bu tür sorun ve şikayetlere neden olabiliyor. Tedavisinde antibiyotik kullanımı ve cerrahi olarak kistin alınması uygulanmakta. Bu tür kistler tam olarak alınmazsa bir süre sonra tekrarlama eğilimi gösterirler.

Eşim beni sürekli seks yapmaya zorluyor…

SORU: Benim derdim eşimin beni sürekli seks yapmaya zorlaması. Bu konu beni çok zor durumda bırakıyor. Merak ettiğim; bunun bir ortalaması var mıdır? Haftada kaç kez ilişki normal sayılıyor?

CEVAP: Değerli okurum, cinsel ilişki sıklığının bir kuralı yoktur. Eşler karşılıklı istediğinde yaşanan cinsel sıklık iki tarafta memnun olduğu sürece normal kabul edilir. Ancak senin ve eşinin cinselliği aynı zamanda istemiyor olması, sen istemediğin zamanlarda ilişkiye zorlanıyor olman doğal olarak seni soğutmuştur. Bir uzmandan birlikte yardım almanız bence iyi olur.

Vajinismus, evliliğimi olumsuz yönde etkiliyor!..

SORU: Doktor hanım merhaba, benim 3 yıldır vajinismus sorunum var. Cinsel ilişkiye girememem eşimle ilişkimizi de olumsuz yönde etkiliyor. Bu sorunun çözümü için ne yapmalıyım? Tedavi süresi nedir? Bana çok acil olarak yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

CEVAP: Değerli okurum, vajinismus sorununda çözüm için en önemli faktör öncelikle hastanın sorunu çözme isteği ve tedavi için kararlı olmasıdır. Vajinismus tedavisinde 2-4 seanslık bir tedavi genellikle yeterli oluyor ve bu grup hastalarda 7-15 gün içerisinde iyileşme sağlanıyor. Probleminin çözümü için acil olarak bir uzmandan yardım almanı öneririm.

Tecavüze uğradım, kızlık zarımı ne zaman diktirmeliyim? için yorumlar “2”

  • tuba:

    Merhaba, Erkek arkadasımla adet donemındeyken arkadan ılıskıye gırdık.Bosalmadı ama 1-2 damla aktıgını soyluyor.Adet döneminde gebelik mümkün mü ?

    • Editör:

      1-2 damla akması önemli değil, önemli olan vajina ile sperm temasıdır. Her neyse, adet döneminde gebelik beklenmez ve çok çok nadir durumlar olursa da yadırgamayız. Sizin endişeleneceğiniz bir durum yok.

Bir cevap yazın

jinekoloji, kızlık zarı, tecavüz,