Tahrik de olmuyorum, hiçbir şekilde orgazm da! Neden?

Merhaba Figen hanım. Ben 22 yaşında. 5 aylık yeni evli bir kadınım. Sorunum şu: Hiçbir şekilde orgazm olamıyorum. Artık kendimden şüphe etmeye başladım. Hiçbir şekilde etkilenmiyor, tahrik olmuyorum. Lütfen bana yardımcı olun. Bu konu beni çok rahatsız ediyor. Bu yüzden çok mutsuzum. Teşekkür ederim…

CEVAP: Değerli okurum, bu genel bir sorun. Ben diyorum ki ‘Soğuk kadın yoktur, kadının fitilini ateşleyemeyen erkek vardır’. Bu erkekle ilgili de önce şunları sormak gerekir: 1 erken boşalması var mı? 2-Aceleci mi? 3-Çok mu terliyor? vesaire vesaire. Bunların hiçbiri yok her şey mükemmelse, o zaman senin önce zamana sonra da fantezilere ihtiyacın var. Ama ön yargıyla hareket ederek kendini olacak mıyım, olmayacak mıyım diye denetim altına sakın alma, alma ki, olabilme ihtimalinin önünü kapatma. Sorun kocandan kaynaklanıyorsa, o sorun da mutlaka giderilmeli.

Tahrik de olmuyorum, hiçbir şekilde orgazm da

Cinsel ilişkiye girerken canım çok yanıyor…

SORU: Selam Figen hanım. Ben 20 yaşında bir kadınım, benim sorunum, ilişkiye girerken çok canımın yanması ve partnerim biraz hızlı hareket ettiği zaman da, sanki çok fena sıkışmışım, kendimi tutamayacakmışım gibi olmam. Bu yüzden hiç zevk alamıyorum. Bir de, adet döneminde aşırı bel ağrısı çekiyorum. Duyduğuma göre, bunlar birbirleriyle bağlantılı bir hastalıkmış, bu doğru mu? Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum…

CEVAP: Sana da selam değerli okurum! Kadınlarda cinsel işlev bozukluğunu, organik ve psikolojik olarak ikiye ayırıyoruz. Muayene ve tetkikler yapıldıktan sonra, organik menşeli, cinsel işlev bozukluklarını, biz üroloji- androloji uzmanları teşhis ve tedavi ediyoruz. Psikolojik menşeli olanları ise, seksüel terapi ile ilgili psikiyatri uzmanıpsikologlar tedavi ediyor.

Penisim küçük diye erkek muamelesi yapmıyorlar!

SORU: 18 yaşındayım. Penisimin boyu 7 santim. Ergenliğe girdim ama arkadaşlarıma oranla benimki küçük gibi geliyor. Bana erkek muamelesi yapmıyorlar. Tıbbın buna bir çaresi var mı?

CEVAP: Sevgili okurum, ekipmanların tam, yola devam. Erkekliği elden bırakma. Arkadaşlarının geyik muhabbetine kafanı takma. Sakın ola yoldan sapma.

Kuyruk sokumu ile anüs arasında ağrı oluyor!

SORU: Figen Hanım. ben 31 yaşında bir beyim. Orgazm olduktan 1-2 dakika sonra kuyruk sokumu ile anüs arasında bir yerde şiddetli bir ağrı oluyor. Aynı ağrısı büyük abdestime çıktıktan sonra da duyuyorum ve bu 2-3 dakika sürüyor. Bunun nedeni ne olabilir acaba? Neden böyle oluyor? Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

CEVAP: Değerli okurum, boşalma ve orgazm sırasında ağrı, dışkılama sonrası ağrı ve penisten sıvı gelmesi gibi yakınmalar erkek üreme sisteminde bir enfeksiyonu düşündürür. Özellikle de prostat enfeksiyonu ilk sırada düşünülür. Bu açıdan üroloji uzmanına muayene olarak gerekli araştırmaları yaptırmanı öneririm.

İdrara çıktıktan sonra sanki boşalmamış gibiyim

SORU: Ben 37 yaşında bir beyim. Son zamanlarda çok v sık idrara çıkıyorum. Bazen 1 saatte 4 kez, gece ise 3 kez olabiliyor. Her defasında da yoğun miktarda geliyor. Ağrım sızım yok. Bir de idrarı yaptıktan sonra sanki mesane tam boşalmamış hissi duyuyorum. Bunun sebebi ne olabilir acaba?

CEVAP: Değerli okurum, gündüzleri ve geceleri bu kadar sık idrara çıkman normal bir durum değil. Yaşın daha ileri olsaydı sende prostat büyümesinden şüphe edebilirdim. Ancak senin yaş grubunda öncelikle(idrar yolu) darlığından şüphelenilebilir. Bir üroloji uzmanına görünmeni tavsiye ediyorum.

Gelen kanın kızlık zarıyla bir ilgisi var mıdır?

SORU: Merhaba. Ben 21 yaşında bir bayanım. Adetim bittikten bir gün sonra çamaşırımda birkaç damla kan gördüm. Normalde adetim 5 gün sürüyor. Ben 6. günde gördüm bu kanı. Bunun kızlık zarıyla bir alakası olabilir mi?

CEVAP: Değerli okurum, bazı okurlarımın yazdığı gibi sen de ‘İleriye gitmeden’ bir yaramazlık yaptın gibime geliyor. Ama merak etme şimdi seni rahatlatacağım. Kızlık zarına doğrudan bir darbe ya da zorlama olmadıktan sonra vajinal kanamaların bununla bir ilgisi olmaz. Strese, kistik bir gelişmeye, ağır bir egzersiz, bazen hormanal yetersizliklere bağlı olarak adet öncesi veya bitiminde çeşitli derecelerde kanama görülebilir. Yani eğer dediğin gibiyse endişelenmeni gerektirecek bir durum yok!

Mikrocerrahi mi yoksa klasik yöntemle mi olmalıyım?

SORU: Merhaba doktor hanım. Benim bir sorunum var. Ben 31 yaşındayım. Yaklaşık sekiz sene önce varikosel ameliyatı oldum. Spermim 2 milyon iken 6 milyona çıktı. Çeşitli hormon ilaçları kullandım. Daha sonra sol testisimden hidrosel ameliyatı oldum, ikinci varikosel ameliyatımı oldum. Bunun de üzerinden 2 sene geçti. Son sonuçlarım sağda hidrosele, sol testiste atrofiye grade 0-1 ve solda grade 1 varikosele uyuyor. Tekrar ameliyat olmam gerekiyor. Size sorum, mikrocerrahi mi yoksa, klasik yöntem mi olmalıyım? Bu konudaki fikriniz benim için çok önemli. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Cevabınızı en kısa sürede bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. İşlerinizde başarılar diliyorum.

CEVAP: Değerli okurum, benim önerim yeniden varikosel operasyonu olmak yerine yardımcı üreme yöntemlerinden bir için bir tüp bebek servisine başvurmandır. Sol testisinde atrofi oluşmuş, sol grade 1 (ki muhtemelen klinik varikosel değil) varikosel herhalde dopler ultrasonografi sonucudur. Tekrar opere olmanın çok faydalı olacağını düşünmüyorum.

İlişkiye girmeden hemen önce istemsiz boşalıyorum

SORU: Ben 27 yaşında bir gencim ve bekarım. Cinsel ilişkiye girmeden hemen önce boşalma yaşıyorum, çok az ve sızıntı şeklinde. Bu beni oldukça rahatsız ediyor. Kan ve sperm tahlili yaptırdım, ama bir şey çıkmadı. Bunu önlemenin bir yolu var mı? Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevineceğim. Ne yapmam gerekiyor acaba?

CEVAP: Değerli okurum, cinsel istek sıklığın, cinsel ilişki öncesi ve sırasında hissettiklerin, ruhsal durumun, beklentilerin, ilk ergenlik deneyimin, sünnet yaşın gibi ayrıntılı bilgilere sahip olmadan benim bir şey söylemem mümkün değil. Erken boşalma tanısı birkaç cümle ile kolaylıkla konulamaz. Bu nedenle bir uzmana başvurmalısın.

Bir cevap yazın