Sürtünme gebe bırakmaz

Sürtünme yoluyla cinsel ilişkide gebelik mümkün mü?

Sürtünme yoluyla seks

Sürtünme yoluyla girilen cinsel ilişkilerde kızlık zarının yırtılması mümkün değildir. Bir kadının gebe kalabilmesi için spermlerin vajen içerisine boşalması gerekir….

Merhaba, adet günüm bittikten 5 gün sonra erkek arkadaşımla ilk defa sürtünme yoluyla beraber olduk ve benim belime boşaldı, hamilelik olabilir mi?

Bir kadının gebe kalabilmesi için spermlerin vajen içine bırakılması gerekir. Nadir bazı durumlarda vajina kenarına boşalmalarda da gebe kalma riski vardır. Yine gebeliğin olabilmesi için kadının adet döneminin 10-18. günleri arasında olması gerekir. Sizin verdiğiniz bilgilere göre gebe kalmanız imkansız.

Sürtünme yoluyla ilişkide kızlık zarı bozulur mu?

Selam, ben kıyafetli iken erkek arkadaşım üstüme çıktı. Sadece öpüştük, o da kıyafetliydi. Acaba kızlık zarım patlamış mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Kızlık zarı genelde ilk ilişki ya da yabancı bir cisim (parmak veya muayene aletleri) girişi ile yırtılır. Eğer içinize bir şey sokmadan sadece sürtünme yoluyla birlikte oluyorsanız, kızlık zarı yırtılmaz. Kıyafetli iken birlikteliklerde kızlık zarının yırtılma ihtimali yoktur.

Yaklaşık 1 yıl önce varikosel ameliyatı oldum. 28 yaşındayım ve ilerde çocuğumun olmasında sıkıntı olur mu?

Varikosel testis toplardamarlarında genişleme sonucu oluşur. Testisin mikro dolaşımının bozulması sonucu meydana gelir. Bu da sperm hücrelerini öldürerek, kısırlığa neden olabilir. Varikosel kısırlık dışında bir sağlık sorununa neden olmaz. Erkeklerde en sık kısırlık nedenidir. Varikosel başarılı bir şekilde tedavi edildiğinde çocukla ilgili bir sorun olmaz.

26 yaşında 2 yıllık evliyim. İlk gebeliğim dış gebelik nedeniyle sona erdi. 2. gebelikte de aynı sorun olur mu?

Dış gebelik çoğu zaman kürtaj dışında, ek tedaviye gerek kalmadan iyileşir. Ancak gebe kalmadan önce mutlaka jinekolog muayenesi uygun olacaktır.

Yeni evlendim. Vajinamda sürekli bir kaşınma oluyor. Ne yapabilirim?

Vajinal kaşıntı sıklıkla bir vajinal enfeksiyona bağlıdır. Vajinitlerin tedavisi kolaydır. Ancak sebebin bulunabilmesi için (bakteri, mantar ya da parazit enfeksiyonu) jinekoloji muayenesi ve ardından vajinal simir ve vajinal kültür gereklidir.

Daha fazla ayrıntı ve soru sormak için lütfen buraya tıklayın. Sürtünme yoluyla hamile kalınır mı?

Veya sitenin en altında linkleri bulunan sosyal medya hesaplarımız üzerinden de soru sorabilirsiniz.

Sürtünme gebe bırakmaz için yorumlar “2.027”

  • Ayse:

    Hocam 4 gün önce sevgilimle sürtünme yolu ile ilişkiye girdik ilkinde boşalmadı vajinanin arasına arada alarak sürttü hic bi sekilde ustume boşalmadı çekti oyle bosaldi ama zevk suyu geldi daha sonra 3 saat geçti ve tekrar surtundu ama 2 dk falan sürdü cumartesi gununden beri kasık ağrısı çekiyorum hamile kalma ihtimali var midir yoksa kasık agrisi neden olur?

    • Aşırı şekilde sürtme veya baskı yaptıysa kasık bölgesine o yüzden ağrı olabilir. Tabi başka nedenleri de olabilir. Çünkü aradan zaman geçmiş. Anlattığın kadarıyla hamile kalmazsın. Kondom kullanırsa sevgilin için rahat eder sürtme esnasında. Böylece zevk suyunu dert etmezsiniz.

  • rumuz00:

    çok özür dileyerek tekrar soruyorum, bildirim geldi fakat bir türlü açamadım. sevgilim ile sadece sürtünme ile bir şeyler yaşadık. ben anal pozisyondaydım bu arada. herhangi bir şekilde birleşme olmadı. boşalmaya yakın kendini benden çekti hatta eli ile de kapattı. kendisi gelmedi sana diyor(bende gelseydi hissederdim diye düşünüyorum) gebelik söz konusu olmaz değil mi? test yapmam lazım ise kaç gün sonra yapmam lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir