SpeedyFox

SpeedyFox indir

SpeedyFox

Firefox internet tarayıcısını kullanan ve eklenti sayısı fazla olan kullanıcıların ortak sorunu Firefox’un geç açılmasıdır. SpeedyFox hem bu sorunu ortadan kaldıran hem de Firefox tarayıcısının açıldıktan sonra da hızlı çalışmasını sağlayan faydalı bir araçtır.

Firefox ve bazı eklentileri çeşitli ayarlar ve bilgileri depolamak için SQLITE veritabanını kullanmaktadır. Bu program zamanla şişen veritabanı dosyalarını en iyileyerek tarayıcınızın açılış hızını 3 katına çıkartmaktadır.

Bu işlem sayesinde açılışı hızlanan tarayıcınız aynı zamanda internet geçmişi, çerez yönetimini de daha hızlı gerçekleştirecektir.

Programın kullanımı son derece kolaydır. Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra aşağıdaki pencere görüntülenecektir.

Tek yapmanız gereken ‘Profile’ bölümünden profili seçtikten sonra ‘Speed Up My Firefox!’ butonuna tıklamak. Program ayarlamaları otomatik olarak gerçekleştirecektir.

En iyileme işlemi sonrasında veritabanı dosyaları ve boyutları aşağıdaki örnekte görüntülendiği gibi olacaktır.

Önemli Not:Programı kullanmadan önce Firefox internet tarayıcınızı kapatmalısınız. Aksi takdirde program uyarı vererek işlem yapmayı durduracaktır.

Üreticinin Notu:Program üreticisi, Firefox internet tarayıcısını kullanım sıklığınıza göre 1-2 haftada bir çalıştırarak en iyilime yapmanızı önermektedir.

SpeedyFox download

Bir cevap yazın

indir, program indir, ücretsiz programlar,