Sosyal ağlara üye olma nedenleri

Sosyal Ağlar Arkadaş Bulma Sitesi Haline Geldi.

İnternete bağlandığımızda mutlaka bir göz attığımız, belki de saatlerimizi geçirdiğimiz sosyal ağların neden tercih edildiğiyle ilgili bir araştırma geçti elimize. Sonuçlar ilgi çekici…

Hiç düşündünüz mü sosyal ağlara neden üye oluyorsunuz? Ya da üye olduktan sonra en çok nelerle ilgileniyorsunuz. Sizin kişisel tercihlerinizi bilemeyiz ama JPMorgan, ABD’de 18 yaş üstündeki sosyal ağ siteleri üyelerinin neler yaptığını merak edip ciddi bir araştırma yapmış. İşte o araştırmanın sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı.

Sosyal ağlara üye olma nedenleri
Herkesin sebebi farklı olsa da çoğu arkadaş bulma derdinde.

Araştırmaya göre üyelerin yüzde 78‘i mevcut arkadaşlarıyla sürekli bağlantıda olmak istediğini belirtiyor, her iki kişiden biri ise eski arkadaşlarını yeniden bulma derdinde. Yüzde 36’lık bir kesim işi gücü bırakmış çektiği, bulduğu fotoğrafları paylaşma çabasında; yüzde 29 yeni insanlarla tanışmak için bu yöntemi tercih ederken, yüzde 17’si toplantı/etkinlik düzenleme, takip etme ya da katılma için sosyal ağ sitelerini kullandığını belirtiyor. Yüzde 14 oyun oynasam benim için yeter derken 18 yaş üstündeki kullanıcıların sadece yüzde 11’i iş amaçlı kullandığını belirtiyor.

Bir cevap yazın

arkadaş, Facebook, Sosyal Ağlar,