Sosyal medyadaki utanç verici paylaşımlarınızdan kurtulun

Sosyal medyada yer almaya başladığınız ilk zamanlarınızı düşünün, hatta 10 yılını dolduran Facebook’u düşünecek olursak sosyal ağlardaki gençlik dönemlerinizi düşünün de diyebiliriz. Bazı yazdığınız şeylerle karşılaştığınız zaman ne kadar utanç verici olduğunu biliyorsunuzdur. İşte tam da bu sırada heyclear.com uygulaması yardımınıza koşuyor.

heyclear

Heyclear.com uygulaması, Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarınızdaki görece “utanç verici” içerikleri tespit edip silmenize yardımcı olan bir uygulamadır. Bu uygulamaya sosyal medya hesaplarınızla giriş yaptıktan sonra karşınıza akıllı yazılım sayesinde içerikler geliyor ve sizin onaylarınız ile bu içerikler siliniyor.

Geliştiricisinin hikayesi ise bir o kadar manidar. Tam bir “girişimci hikayesi” yaratılmış diyebiliriz. (Evet, gerçek de olabilir) Okulunu bitirdikten sonra girişimcimiz Ethan Czahor komedi eğitimi alıyor ve tabi bu sırada kişiliği gereği çevresindeki her türlü komedi malzemesini Twitter hesabında kullanıyor. Birkaç yıl sonra hayal ettiği işi yani Jeb Bush’un siyasi operasyonlarının CTO’su olmayı başaran Czahor için geçmişi problem olmaya başlıyor. Bulunduğu konum ve eskiten yazdığı Tweet’ler birbiriyle uyuşmayınca işine son veriliyor. İşini kaybetmesinin üzerinden neredeyse 48 saat geçmeden heyclear.com uygulamasını geliştiren Czahor, özetle “ben yandım siz yanmayın” diyor.

Bu girişim bir çok kişinin işine yaracak bir birişim olmasının yanı sıra sosyal medya hesaplarına verilmesi gereken önemi ve bilinçli medya okur yazarlığı konusunu da bir daha gözler önüne seriyor olması açısından oldukça önemli.

Not, giriş yaptığınız zaman şu anda size bir sıra veriyor.

utanç verici paylaşımları silmek

Bir cevap yazın