Güncellenen Snapchat ‘en iyi arkadaşlar’ özelliğini kapattı

Discover özelliğini dün yayına alan Snapchat, yeni güncellemesiyle birlikte tasarımsal yeniliklerle birlikte bazı özelliklerinde değişikliğe gitti.

Snapchat

Yeni güncellemeyle gelen değişikliklerle başlayalım, hikayeler bölümünde tüm arkadaşları listelemek yerine sadece hikaye yükleyenleri listelemeye başladı. Bir diğer değişiklikse hikayelerin sağında yer alan arkadaş ekleme ve gelen istekleri kabul etme alanıysa açılış ekranında Snapchat logosuna alınmış durumda.

Snapchat’in yeni güncellemesiyle birlikte gelen değişiklikler arasında en çok dikkat çekeniyse ‘en iyi arkadaşlar’ listesini kapatması oldu. Daha önce kullanıcının izni doğrultusunda en çok mesaj gönderdiği arkadaşları listeleyen Snapchat bu özellikte değişikliğe gitti.

Bununla birlikte kişinin gönderdiği Snap adedi de kaldırılırken genç kullanıcılar tarafından aktif kullanılan uygulamaya tepkilerin gelmesine neden oldu. En fazla mesajlaşılan arkadaşların gösterilme özelliğinin diğer kullanıcılar tarafından görülmesini engelleyen Snapchat yeni neslin tabiriyle Snapchat’te stalking’i bitirdi.

Mesajlaşma uygulamasından sosyal ağa adım atma konusunda ilerleyen Snapchat’in geçtiği yolda tepkilerin olmaması kaçınılmaz, nitekim Facebook da her tasarım değişikliğinde de benzer tepkilerle karşılaşmıştı. Snapchat güncellemesiyle ilgili dün 1,2 milyon tweet atıldı.

Bir cevap yazın

Mesajlaşma, Snapchat,