Smart Defrag

Smart Defrag download

Smart Defrag

IObit SmartDefrag, sabit diskinizde parçalanmış dosyaları birleştirmeye yarayan bir programdır. Birleştirme sayesinde bilgisayarınızın performansı artmış olur.

Bilgisayarınızda çok fazla dosya yüklüyse, sürekli dosya silip yüklüyorsanız dosyalarda parçalanma gibi sorunlar meydana gelir.

Sabit diskler dosyaları önüne gelen ilk boş bölüme kaydederler. Bölümdeki alanın büyüklüğü fark etmez. Bu yüzden dosyaları parça parça atarlar. Durum böyle olunca o dosyalara ulaşması da zor olur. Yapmanız gereken bu tür programları kullanarak o dosyaları birleştirmek.

Genel Özellikleri:

  • Kolay bir kullanıma sahip. Programı kurun ve artık ona dokunmayın. Çünkü program gerektiği anda sabit diskinize müdahale edebiliyor.
  • Program hızlı bir birleştirme özelliğine sahip. Windows’un kendi disk birleştirme programından kat kat daha hızlı çalışıyor.
  • Program arka planda çalışabiliyor. Bu sayede anında müdahale edeceği için sabit diskiniz güvende oluyor.
  • Windows sabit disklerde FAT veya NTFS gibi dosya sistemi kullanır. Program birleştirme yaparken sisteminiz daha hızlı olsun diye dosya sistemindeki hataları da düzeltebiliyor.
  • Program tamamen ücretsiz. Ayrıca yeni bir sürümü çıktığında otomatik olarak güncelleyebilirsiniz.

Program ingilizce olarak açılmaktadır. Ayarlardan (Settings) dil bölümünden (Language) Türkçe’yi seçerek programı Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Smart Defrag download

Bir cevap yazın

Bakım - Onarım programları, ücretsiz programlar,