Sivrisinekleri nasıl uzak tutabilirsiniz?

Sivrisinekleri nasıl uzak tutabilirsiniz?Yaz aylarının korkulu rüyası sivrisinekler, özellikle hava karardıktan sonra bulunduğunuz her ortamda sizi rahatsız etmeyi başarırlar. Gece geç saatlerde uyku halinizi tam bir sinir harbine dönüştüren bu canlılar, önlem almadığınız taktirde bütün gecenizi zehir edebilirler.

Sinekleri bulunduğunuz bölgeden uzak tutabileceğiniz bir dizi doğal yöntem var.

Doğal yağlar evinizin içinde kullanabileceğiniz ve yüksek ölçüde başarılı sonuç alabileceğiniz yöntemler arasında. Lavanta yağı bu konuda sizin en büyük yardımcınız. Alternatif olarak, nane yağı ve okaliptus gibi bitkilerden suyla bir karışım hazırlayıp sürdüğünüzde, etkili bir çözüme ulaşmış olursunuz.

Sivrisinekleri uzak tutmada faydalı olacak bitkilerde mevcut. Halk arasında en çok tavsiye edilen ve kullanılan bitki fesleğen. Bulma imkanınız varsa alacağınız taze fesleğen en etkili sinek kovucu.

Terlememeye özen gösterin

Nemli bölgeler sineklerin cazibe alanına giriyor. Bu yüzden aşırı terlediğiniz bir anda sivrisineklerin saldırısına uğrama ihtimaliniz daha yüksek.

Tuzlu besinlerden uzak durun

Potasyum ve tuz içeren besinler, laktik asit üretmenize neden olur. Bu da sinekleri cezbeden etkenler arasında.

Son olarak, koyu renk elbileseler ve objeler sivri sinekleri çeken özellikler arasındadır. Bu tarz eşyaları azaltmak az da olsa etkili olabilecek bir yöntem.

Bir cevap yazın