2020 yılında şirket toplantıları internet üzerinden yapılacak

2020 yılında kurumsal şirketlerin yüzde 94’ünün toplantılarını internet üzerinden yapacağı tahmin ediliyor. Sistem verimliliği yüzde 66 artırıyor.

2020 yılında şirket toplantıları internet üzerinden yapılacak

Multimedya teknolojisinin dünyada çığ gibi büyümesi, toplantı alışkanlıklarını tümüyle değiştirmeye başladı. Uluslararası iletişim yazılımı ve hizmetleri üreticisi Unify Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu, bu konuda şunları anlattı:

1,3 milyar çalışan var

“Şu an itibariyle 1,3 milyar olan dünyadaki toplam çalışan sayısının yüzde 37,2’sini mobil çalışanlar oluşturuyor. 2020’de kurumsal şirketlerin yapacağı toplantıların yüzde 94’ü tamamen internet ortamından gerçekleşecek.”

Tütüncüoğlu, şu an Avrupa’da faaliyet gösteren şirketlerin yüzde 70’inin toplantılarını sanal platformlar üzerinden gerçekleştirdiğini belirterek şunları söyledi: “Türkiye’de de hızla ilerliyor. Bu sistem çalışan verimliliğini yüzde 66, ekipler arası iletişimi yüzde 59 artırdığı gibi ciddi bir tasarruf da sağlıyor.”

Tek olmak rahatlık

Kurumların büyük çoğunluğunun birbirine uzak ve dağınık ofislerdeki ekiplerden oluştuğunu anlatan Tütüncüoğlu, “Uzaktan çalışan ekipler bir yandan yüzleşmek zorunda oldukları iletişim sorunlarını, bir yandan da projelerden doğan sorumlulukları takip etmek zorunda kalıyor. Sanal bir toplantıda ise e-posta ile katılımcılara gönderilen bir davetiyeye ve katılımcıların bu toplantıya katılabilecekleri uygun bir cihaz ve internet bağlantısı yeterli oluyor” dedi.

Maliyetler düşüyor

Zamana ve mekana bağımlı kalmadan yönetilen iş süreçlerinin kurumlara maliyet anlamında büyük katkılar sağladığına değinen Tütüncüoğlu, “Türkiye’de de özellikle son yıllarda daha fazla mobil çalışıldığını ve bunun önemli bir ihtiyaç olduğunu gözlemliyoruz” yorumunu yaptı.

Bir cevap yazın

internet, şirket, Toplantı,