Siberya Teknik Servis Takip Programı

Siberya Teknik Servis Takip Programı indir

Siberya Teknik Servis Takip Programı

Siberya Teknik Servis Takip Programı, arıza takibi yapan firmalar için geliştirilmiştir. Tek bir ekran kullanılarak arızaya gelen cihaza ait bilgiler, müşteri bilgileri, şikayet, teknisyen notu ve tamir tutarını aynı ekranda görmenize ve işlem yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Yazılım isterseniz tek kullanıcılı veya çok kullanıcılı olarak ağ ortamında çalışabilir. Farklı kullanıcılar tanımlayarak kullanıcı bazında takip yapabilirsiniz.Arızaya gelen cihazları iki farklı yöntem ile takip etmek mümkündür;

Tek bir ekran kullanılarak arızaya gelen cihaza ait bilgiler, müşteri bilgileri, şikayet, teknisyen notu ve tamir tutarını aynı ekranda görmenize ve işlem yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Yazılım isterseniz tek kullanıcılı veya çok kullanıcılı olarak ağ ortamında çalışabilir. Farklı kullanıcılar tanımlayarak kullanıcı bazında takip yapabilirsiniz.

Arızaya gelen cihazları iki farklı yöntem ile takip etmek mümkündür;

SERİ NUMARASINA GÖRE TAKİP;

Arızalı cihazların üzerlerinde cihazlara ait seri numaralar yer alıyor ise servis fişinde bu bilgiyi dilerseniz barkod okuyucu veya elle girmeniz yeterli olacaktır. Bu yöntem kullanılarak yapılan takip işlemlerinde cihaza ait önceki herhangi bir fişe ulaşıldığında aynı ekranda o cihaza ait tüm fişleri bir arada görebilmeniz mümkün olacaktır.

Arıza cihazların üzerinden seri numara yoksa veya deforme oluyor ise son sayfada sizin için hazırlamış olduğumuz seri no barkodlarını kendiniz veya bir matbaa aracılığı ile bastırabilir ve cihaz tamire geldiğinde bu seri numarasını cihaz üzerine yapıştırabilirsiniz.

MÜŞTERİ ADINA GÖRE TAKİP;

Arızaya gelen cihazlarınızı müşteri adlarına göre takip ediyorsanız Ayarlar / Parametreler sekmesinde “Yeni servis fişi açıldığında seri no otomatik doldurulsun” seçeğini işaretleyerek servis formunda seri no alanına otomatik olarak bir kod verimesini sağlayabilirsiniz. Bu seri numarası için barkod yazıcıdan etiket yazdırabilir ve cihazın üstüne yapıştırabilirsiniz. Sonraki aşamalarda cihazın üzerinde ki barkodu okutarak servis fişine kolayca ulaşabilirsiniz.

ŞİRKET BİLGİLERİ

Firma bilgilerinizi oluşturmanızı sağlayan ekrandır. Bu ekranda girmiş olduğunuz bilgileri kullanmak istemeniz durumunda yazdırılacak olan servis fişinde ve Seri No için barkod etiket basımında kullanabilirsiniz.

PARAMETRELER

Programla ilgili ayarların yapıldığı ekrandır. Barkod yazıcı ayarı, Servis fişi işlem durumlarının farklı renkler ile gösterilmesini sağlayan ayarlamalar yapılabilir.

SMS TANIMLARI

Müşterilerinize arızalı ürünlerin tamirleri tamamlandığında SMS ile bilgilendirme yapmanızı sağlar. Bu hizmetten faydalanabilmek için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

E-POSTA TANIMLARI

Müşterilerinize arızalı ürünlerin tamirleri tamamlandığında E-POSTA ile bilgilendirme yapmanızı sağlar. Hazırlayacak olduğunuz şablon mesaj otomatik olarak müşteriye gönderilir.

YENİ SERVİS FİŞİ / FİŞ Sekmesi

Arızaya gelen cihaza ait bilgi girişinin yapıldığı ekrandır.

 • FİŞ NO: Program tarafından otomatik olarak verilmektedir. İstenirse kullanıcı tarafından değiştirilebilir.
 • FİŞ TARİH: Program tarafından otomatik olarak günün tarihi atanmaktadır. Kullanıcı tarafından değiştirilebilir. Fiş Tarihi alanında klavyeden boşluk çubuğuna basıldığında günün tarihi eklenir.
 • İŞLEM DURUM: Arızalı cihazın işlem durumunun takip edilmesini sağlayan sekmedir. Dış servise gönderilen cihazların takibi için bu alanda yer alan «» düğmesi kullanılabilir. Bu düğmeye basıldığında Dış Servis Adı, Çıkış tarihi, Giriş Tarihi ve Açıklama bilgileri girilebilir.
 • Diğer işlem durumları ise; ARIZA KABUL, SIRA BEKLİYOR, PARÇA BEKLİYOR, İŞLEM YAPILMADI, İPTAL EDİLDİ, SERVİSE ALINDI, ONARILIYOR, DIŞ SERVİSTE, FABRİKA İADESİ BEKLENİYOR, FABRİKA DEĞİŞİM BEKLENİYOR, MÜŞTERİ ONAYI BEKLENİYOR, MÜŞTERİ ONAY VERDİ, MÜŞTERİ ONAYLAMADI, TAMAMLANDI, FATURALANDI, TESLİM EDİLDİ
 • SERVİS TİPİ: Verilecek hizmetin şeklini belirler. TAMİR / BAKIM ve KONTROL seçeneklerinden oluşur.
 • HİZMET TİPİ: Servisin nerede verildiğini belirler. SERVİSDE / MÜŞTERİ ADRESİNDE
 • FİŞ AÇIKLAMASI: Servis fişi ilgili yazılması gereken bir açıklama varsa kullanılmaktadır.
 • ÖZEL KODU: Bu sekme kullanıcı tarafından kullanılması için eklenmiştir.
 • BELGE NO: Program dışında servis fişi kullanılıyor ise veya İrsaliye / Fatura numaralarının yazılması için kullanılmaktadır.
 • CİHAZ ADI: Tamire gelen cihazın tanımının yazıldığı alandır. Eğer ilgili cihaz adı daha önceden yazılmış ise ilk birkaç harfi yazdığında ekranda gösterilecektir.
 • CİHAZ MARKA: Tamire gelen cihazın marka bilgisi yazılmalıdır.
 • CİHAZ MODEL: Tamire gelen cihazın model bilgisi yazılmalıdır.
 • SERİ NO: Cihaza ait seri numarası yazılmalıdır. Bu alanın sağında yer alan düğmeye tıklandığında aşağıdaki seçenekler karşınıza gelecektir.
 • Barkod Yazdır: Yazılmış olan seri numarası için barkod yazdırılır.
 • Barkod Düzenle: Yazdırılacak olan barkod etiketi üzerindeki bilgilerin tarafınızdan düzenlenmesi ve değiştirilmesini sağlar.
 • Yeni Seri No: Parametreler sekmesinde “Yeni servis fişi açıldığında seri no otomatik doldurulsun” seçeneği işaretli değilse bu düğme yardımı ile rastgele bir seri numarası oluşturulması sağlanır.
 • RAF NO: Cihazın duracağı raf numarası yazılır.
 • EK PARÇALAR: Cihaz ile birlikte gelen ek parçalar varsa bu alana not edilebilir.
 • MÜŞTERİ ADI: Cihazı tamire getiren müşteri tanımı yazılır. Aynı müşteri daha önceden bir cihaz getirmiş ise müşteri adının birkaç harfini yazdığınızda müşteri ekranda gözükecektir. Müşteri seçildiğinde Adres bilgileri otomatik olarak doldurulacaktır. Ancak istenirse adres bilgieri aynı ekrandan değiştirilebilir.
 • ARIZA TANIMI: Müşteri tarafından cihaza ait şikayetlerin yazıldığı alandır.
 • TAMİR NOTU: Teknisyen tarafından cihaz üzerinde yapılan işlemlerin anlatıldığı alandır.
 • SERVİS TUTAR, İŞÇİLİK TUTAR, PARÇA TUTAR: Servis fişine ait işlem ücretlerinin girildiği alandır.
 • ÖDEME ŞEKLİ: Müşterinin ödemeyi Nakit mi yoksa Kredi Kartı ile mi yaptığını gösterir.
 • GAR. BAŞ. TAR: Tamir edilen cihaz için garanti veriliyor ise garantinin başladığı tarih yazılır.
 • GAR. BİT. TAR: Tamir edilen cihaz için garanti veriliyor ise garantinin biteceği tarih yazılır.
 • KULLANICI ADI: İşlem yapan kullanıcının adı sistem tarafında aktarılır.
 • İŞLEM TARİH: Servis fişi üzerinden yapılan değişikliğe ait son işlem tarihini gösterir.

YENİ SERVİS FİŞİ / Fotoğraf Sekmesi

Arızaya gelen cihazın fotoğrafını ekleyebileceğiniz sekmedir.

SERİ NO ve MÜŞTERİ SEKMESİ

Servis fişi ekleme ekranında bu sekmeler kapalıdır. Kayıtlı herhangi bir fişe girildiğinde aktif hale gelir. Seri No sekmesinde o seri numarasına ait kayıtlı servis fişlerini, Müşteri sekmesinde ise o müşteriye ait tüm seviş fişlerini görebilir, çift tıklayarak istediğiniz fişleri açabilirsiniz.

F2 – Kaydet: İşlem yaptığınız servis fişini kaydetmenizi sağlar.

F3 – Vazgeç: Hiçbir değişiklik yapmadan servis fişini kapatır.

F6 – Fiş Sil: Servis fişini siler.

F7 – Yazdır: Bu düğmeye basıldığında aşağıdaki seçenekler karşınıza gelir.

Makbuz Düzenle: Servis fişindeki tüm işlem durumları için farklı farklı fişler düzenleyebilirsiniz. Örneğin fiş üzerinde işlem durumu Arıza Kabul seçiliyken bu düğmeye basarak Arıza Kabul Makbuzunu düzenleyebilirsiniz veya İşlem Durumu Teslim Edildi seçiliyken cihaz teslimine ait ayrı bir makbuz tasarlayabilirsiniz.

Makbuz Baskı: İşlem durumuna uygun makbuzu varsayılan yazıcınızdan yazdırır.

Hatırlatma Ekle: Ekranın sağ alt köşesinde yer alan bu düğme kullanılarak servis fişi için ileriye dönük hatırlatma notu eklenebilir.

SERVİS FİŞLERİ

Bu ekran günün tarihine ait tüm fişleri listeler. Ekranın altındaki filtre kaldırıldığında ise kayıtlı tüm servis fişleri listelenir. Ekran üzerinde ki açık alanlar * düğmesine basılarak açılıp kapatılabilir. Filtre alanlarının bir ya da birden fazlasına değer girilerek kayıtlar süzülebilir.

“Gruplama yapmak için kolon baslıklarını buraya sürükleyin” yazan alana kolan başlıklarını taşıyarak kayıtların gruplanması sağlanabilir. Grupların altında toplam kayıt sayısı ve tamir tutarları izlenebilir.

Izgaranın altında toplam kayıt sayısı ve toplam tamir tutarları izlenebilir.

Ekranın altında bulunan Özelleştir düğmesine basılarak birden fazla kriterde filtreleme yapılabilir.

Izgara üzerinde birden fazla kayıt seçilerek, seçilen fişlerin hepsinin servis fişlerinin açılması sağlanabilir.

Izgara üzerinde birden fazla kayıt seçilerek, seçilen fişlerin toplu olarak silinmesi sağlanabilir.

Izgara üzerinde listenmiş kayıtların yazıcı çıktısı alınabilir.

LİSTELER

Programda kayıtlı olan Müşteri, Cihaz ve Dış Servislerin tüm kayıtlarını bu ekranlarda görebilir, artık kullanılmayanları bu ekranlar üzerinden silebilirsiniz.

HATIRLATMA

Girilmiş olan hatırlatma notlarını bu ekrandan takip edebilirsiniz.

ÇOK KULLANICI

Ağ ve internet ortamında çalışabilmektedir. Satın alacağınız ek terminal lisansları (100 TL +KDV * İlave Terminal Sayısı) ile ihtiyacınız oldukça ağ üzerinde istediğiniz sayıda bilgisayarda çalışabileceği gibi internet üzerindende kullanılabilmektedir.

Teknik Servis Takip programının genel özellikleri;

 • Arızaya gelen cihazların tek ekrandan girişini yapın.
 • Arızalı cihazları barkodlu takip edin.
 • Servise alınan cihaz için müşterinize kolayca arıza kabul fişi verin.
 • Servise alınan cihaza ait fotoğrafı servis fişine ekleyin.
 • Cihazların servis durumlarını tek ekrandan takip edin.
 • Tüm kayıtlara dilerseniz internet üzerinden erişim sağlayın.
 • Tüm verilerinizi kolayca yedekleyin veya geri yükleyin.
 • Tamamlanmış arıza fişleri için müşterilere SMS ile bilgi gönderebilirsiniz.
 • Opsiyonel olan Web Arayüzü modülü ile müşterileriniz internetten makbuz numarasını girerek arızalı ürünlerinin mevcut durumunu sorgulayıp en kısa sürede bilgi alabileceklerdir. Müşteri Onayı bekleyen ürünler için onay verebilmektedirler.
 • Tüm bölümler içerisinde arama yapabilir ve aradığınız kayda/kayıtlara anında ulaşabilirsiniz.
 • Detaylı ve hızlı raporlaması ile istediğiniz verilere kısa sürede ulaşabilir ve Excel’e aktarabilirsiniz.
 • Siberya Teknik Servis Takip programı, ağ (network) veya internet üzerinden çoklu kullanıcı desteği ile eş zamanlı olarak çalışabilmektedir.
 • Dövizle çalışan servisler için güncel döviz bilgilerine program içerisinden ulaşabilmek imkanı mevcuttur.
 • Kolay kurulumu ve kullanımı sayesinde herhangi bir eğitim gerektirmez.

Web Sorgu Modülü (Opsiyonel) Bu özellik yeni sürümde kaldırılmıştır

Opsiyonel olan Web arayüz sorgulama ekran modülünü dilerseniz kendi web sitenize (linux tabanlı) ekleyerek, web siteniz yoksa mevcut hali ile sistemi bir hosting üzerinden kullanabilirsiniz. Belirleyecek olduğunuz periyodlarda programa girilen servis bilgileri web sitenize otomatik aktarılmaktadır.

Kurulan bu sistem sayesinden, müşterileriniz internet bağlantısı olan herhangi bir yerden sorgulama sayfasını açarak arızadaki ürünlerinin durumlarını takip edebilecek ve arıza onarımı hakkında sizi aramadan bilgi alabileceklerdir. Uygulama hakkında diğer sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Sürümdeki Değişiklikler:

 • Servis fişine malzeme listesi özelliği eklendi.
 • Malzeme listesi ile çalışan makbuz eklendi.
 • Parametrelere günlük servis fişlerinin listelenmesini sağlayan seçenek eklendi.
 • Hatırlatma düğmesinin yeri değiştirildi.
 • web sorgu modülü eklendi.
 • Müşteri Kartlarına istatistik düğmesi eklendi.
 • disservis tablosunua ADRES, İLÇE/İL, YETKİLİ, TELEFON, FAKS alanları eklendi.
 • dış servis listesine ekleme ve düzeltme düğmesi eklendi.
 • Servis fişine tablosunu TESLİM TARİHİ alanı eklendi.
Siberya Teknik Servis Takip Programı download

Bir cevap yazın

indir, program indir,