Shotty

Shotty download

Shotty

Shotty, yüksek kalitede ekran görüntüleri almayı sağlayan küçük boyutlu bir ekran yakalama aracıdır.

Windows Aero Glass efektlerini desteklemesi sayesinde pencere görüntülerini şeffaflık ve yuvarlak köşelerden kaynaklanan ekran yakalama kusurlarına yol açmadan en üst kalitede kaydedebiliyor. Pencere görüntülerini LQ ve HQ mod seçenekleri sayesinde istediğiniz şekilde kaydedebilirsiniz. Ayrıca tüm masaüstü görüntüsünü veya ekranın seçeceğiniz bir kısmını da Shotty ile yakalayabilirsiniz.

Varsayılan ayar olarak Ctrl+PrtScr tuşlarına basıldığında aktif pencerenin ekran görüntüsünü alır. Ayrıca sistem tepsisindeki sigesine tıklandığında çeşitli seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Program kırpma, yeniden boyutlandırma, açıklama metni ekleme gibi seçenekler de sunan basit bir resim editörü içeriyor. Bu editörle yakalanan resim üzerinde vurgulama yapmak, yarı saydam renkli kutu içine almak, bulanıklaştırmak, yazı eklemek gibi değişiklikler yapabiliyorsunuz. Diğer özellikleri arasında gecikmeli yakalama, görüntü filigranı ekleme, otomatik kaydetme, klavye kısayolu ayarlama, imageshack, imgur gibi resim barındıran adreslere yükleme yapma gibi özellikler mevcut.

Shotty, sıkça ekran görüntüsü alma ihtiyacı duyanlar için çok gelişmiş özelliklere ve detaylı ayarlara sahip olmasa da genel olarak ihtiyacı karşılayabilecek düzeyde, pratik kullanımlı, küçük boyutlu, ücretsiz bir ekran yakalama programı.

Shotty download

Bir cevap yazın

Ekran görüntüsü, ücretsiz programlar,