Sevgilimle sanal seks yaptık, hamile kalmış!

Kamera önünde seviştik, sanal seks ile hamile kalınır mı?

Sevgilimle sanal seks yaptık, hamile kalmışSORU: 2 ay önce kız arkadaşımla webcam aracılığı ile sanal seks yaptık. Sonunda kendimi tutamadım, menilerim kameranın üstüne geldi. Sevgilim sanal ilişkiden sonra hamile kaldığını söyledi, ben de kendimden şüphelenmeye başladım. Ne yapacağımı bilemiyorum. Bu çocuğun babası ben miyim?

CEVAP: Sana nasıl bir cevap vereceğimi iki gündür düşünüyorum ama bir türlü bulamadım. Çevremdekilere sordum, buna nasıl cevap verilir diye… Onlardan da tık yok… Sana bunları yazarken hala da düşünüyorum… Sonra şaşıyorum, bu yaşta bunları da mı duyacaktım? diye Bu zamana kadar böylesini ne duydum ne gördüm…Cevabını bulursam bir gün mutlaka yazarım köşemde, eğer sen bulursan beni haberdar et, tamam mı?

Tam ilişkiye girmedik, test de negatif çıktı ama emin değilim!

SORU: Merhaba, erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Tam anlamıyla bir ilişki değildi ama üzerime boşaldı. Adetim de 1 hafta gecikti. Eczaneden test alıp uyguladım ve negatif çıktı. Ama ben tam anlamıyla emin olamıyorum. Gebelik ihtimalim olabilir mi?

CEVAP: Doğum kontrol yöntemleri arasında, oral kontraseptif kullanımı, kondom, rahim içi araç, aylık-üç aylık iğne, dışarı boşalma, takvim yöntemi gibi tıbbi ve doğal olan birçok korunma yöntemi kullanılmaktadır. Geri çekme (meninin dışarı boşaltılması) yönteminin koruyuculuğu düşüktür. Çünkü cinsel birleşme sırasında ejekülasyon (boşalma) olmadan da, fark edilmeyen zevk suyu denilen sıvı gelir ve bu sıvı sperm içermektedir. Hatta bu sıvının içerdiği spermler daha hareketli ve sağlıklı olan spermler olup, dölleme için daha uygun yapıya sahiptirler. Vajina içine girmeden sevişirken, bu spermlerin bulaşmasıyla da hamile kalma riski vardır. Tıbbi korunma yöntemleri (kondom, hap, iğne, bariyer vs) doğum kontrolünde çok daha başarılıdır ve ayrıca bazıları bulaşıcı hastalıklardan da koruma sağlayabilir. Adet gecikmesi hamileliğin belirtileri olabilir, ancak tanı için kanda gebelik testi yaptırmanda fayda var. Adet gecikmesi birkaç gün olabilir. Hamilelikte, beklenen tarihte adet görmeme, bulantı, göğüslerde dolgunluk, karın alt kısımlarında dolgunluk hissi, sık idrara gitme gibi belirtiler olur. Eczanelerde satılan gebelik testi çubukları ile (ancak erken dönemde negatif çıkabilir) veya bir kadın doğum doktorunun yapacağı kan tetkiki (Beta HCG) ve ultrasonografi ile tanınız kesinlik kazanabilir.

Gördüğüm her şey cinsel isteğimi artırıyor, bu normal mi?

SORU: 27 yaşında bir erkeğim. Evli değilim, gördüğüm her şey bende seks yapma arzusu uyandırıyor. Cinsel isteğimi artırıyor. Bu kadar çok seksi düşünmem acaba sizce normal midir? Sizden bu konudaki önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

CEVAP: Değerli okurum, 27 yaş olgunlaşmış bir yaştır. Bu yaş, kişilerin evlenecekleri ya da evlenmeyi düşündükleri bir dönemdir. Cinsellik kişinin yaşamında bir doyum aracıdır. Öte yandan resim yapmak, televizyon seyretmek, felsefi sohbetler yapmak bunlar da birer doyum aracıdır. Eğer hayatımızda bu tip doyumlar azaldıysa bir tek cinsellik noktasına gideriz, doyumu sadece orada sağlamak isteriz. Eğer hayatımızda bunlar çoğaldıysa cinselliği sayı olarak çok yapmasak da kalite olarak daha doyurucu hale getiririz. Sen de hayatında sana doyum sağlayan cinsellik dışındaki diğer noktaları gözden geçir. Bunlara harcadığın zamanın azalıp azalmadığına bak. Bu sana bir yol gösterecektir. Eğer bu konudaki davranışlarında bir değişiklik olmuyorsa o zaman bir psikologdan yardım almanızı öneririm.

Zar yırtıldığında kanın rengi ve miktarını çok merak ediyorum!

SORU: Merhaba Figen Hanım. 2 sorum olacak. 1. Kızlık zarı yırtıldığında meydana gelen kanın rengi? 2. kızlık zarı yırtıldığında meydana gelen kanın miktarı? İlişkiye girilmedi fakat üstten elle tatmin yapıldı. Daha sonra 3 – 4 damla açık pembe renkte kan görüldü? Yardımlarınızı bekliyorum.

CEVAP: Değerli okurum, bu konuda doktor muayenesine gitmenizi tavsiye ederim.

O olaydan sonra baş ağrım ve bel ağrım başladı, gebelik mi?

SORU: Bundan 1-2 ay önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. Erkek arkadaşım boşaldıktan sonra penisinin baş kısmını vajinamdan içeri soktu. O olaydan sonra baş ağrım, bel ağrım başladı. Adetlerimi zamanında oldum. Şimdi büyük tuvaletimde kan geliyor, kabızlık durumu yaşıyorum. 2 aydır göbek deliğimin alt kısmında şişkinlik var. Yaşım 22. Kalçalarım ve göğüslerim büyüdü, kilo aldım. Bunlar gebelik belirtisi midir?

CEVAP: Değerli okurum, kesin emin olmak için kanda gebelik hormonuna baktır derim.

Eşimle cinsel ilişki ihtiyacı duymuyorum, ne yapayım?

SORU: Merhaba, ben 33 yaşında bir bayanım ve son 2 senedir eşimle cinsel ilişki ihtiyacı duymuyorum. Doktoruma göre, çocuklarımla çok ilgilendiğim için eşime zaman ayıramıyormuşum. Ancak bu doğru değil, çünkü cinsel ilişki ihtiyacı duymuyorum. Eşim bu konudan doğal olarak hoşnut değil ve bana onu artık beğenmediğimi ima ediyor ve evliliğim her geçen gün kötüye gidiyor. Eşim yanlış şeyler düşünmesin diye istemeyerek de olsa onunla birlikte oluyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP: Değerli okurum, gözlemlerine göre doktorun, eşinle olan sosyal ilişkini de azalttığın ve çocuklarınla daha fazla ilgilendiğin için cinsellik isteğinin azaldığını düşünmüş olabilir. Bir aile danışmanı ya da cinsel terapistten faydalanmanı öneririm sana.

İlişki devam ederken kanama kendiliğinden mi olur mu?

SORU: İlk ilişki sırasında, kanamanın olması hangi şarta bağlıdır? Yani birleşme olduktan sonra geri çekilip beklemek mi gerekir ya da ilişki devam ederken kanama kendiliğinden olur mu?

CEVAP: Değerli okurum, kızlık zarının yapısına bağlı olarak ilk ilişkide olan kanama değişiklik gösterir. Bazılarında çok olabildiği gibi bazılarında hiç olmayabilir. Eğer kanama oldu ise 4-5 gün ilişkiye girmeden yara yerinin iyileşmesi beklenmelidir.

Hamile kalamamamın sebebi, adetimdeki düzensizlik midir?

SORU: Merhaba, 28 yaşındayım. 7 aydır evliyim. Eşimle, düzenli olarak, 7 aydır, 2 günde 1 ilişkiye giriyorum. Özellikle tahmini yumurtlama zamanımda ilişkiye girmeye ve hemen ayağa kalkmamaya ayrıca dikkat ediyorum. Evlenmeden önce genelde adetim 4-5 gün gecikmeli olurdu. Evlendikten sonraki 2. ayda ve 5. ayda 15’er gün adetim gecikti. Acaba hamile kalamamamın sebebi adetimdeki düzensizlik midir? Hamile kalamama gibi bir sorunum var mıdır?

CEVAP: Değerli okurum, adet düzensizliği büyük olasılıkla yumurtanın çatlamaması ve kist oluşmasından olabilir. Bu sebeple doktor kontrolüne gitmelisiniz. Yumurtlama takibi yapılması gereklidir.

Yorumlar “Sevgilimle sanal seks yaptık, hamile kalmış!”

Bir cevap yazın