Şebnem Dönmez’in çıplak fotoğrafları satışta!

Eski model, sunucu ve oyuncu Şebnem Dönmez, yıllar önce çektirdiği müstehcen fotoğraflarını internette yayınlayan ve gittigidiyor adlı sitede satışa çıkaran üç kişi hakkında hapis istemiyle dava açtı.

Şebnem Dönmez

Oyuncu Şebnem Dönmez‘in yıllar önce özel bir proje için çektirdiği yarı çıplak fotoğraflarını bir internet sitesine koyan 3 kişi hakkında “müstehcen yayınların yayınlanmasına aracılık etmek, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak” suçlarından 7 yıla kadar hapis cezası istendi.

Şebnem Dönmez’in fotoğraflarını satmak amacıyla gittigidiyor’a koyan şüpheli Ümit G. savunmasında, “Şikâyetçiyi incitme niyetim yoktur. Belki para eder diye düşündüm” dedi. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Şebnem Dönmez’in avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak uzun zaman önce özel bir proje için çektirdiği fakat kullanmaktan vazgeçtiği fotoğrafların magazinkolik ile neleryokki sitelerinde yayınlandığı, gittigidiyor adlı sitede ise satıldığı gerekçesiyle şikâyetçi olduğu anlatıldı.

Dönmez, sitelerin kullanıma kapatılması ve şüphelilerin cezalandırılmasını istedi. İddianameye göre, gittigidiyor sitesine Dönmez’in fotoğraflarını koyan şüpheli Ümit G. savcıya verdiği ifadesinde, şikâyet konusu fotoğrafları, 80’li yıllarda çıkmış olan Takip Gazetesi’nden aldığını söyledi. Magazinkolik sitesinin sorumlusu Nurcan S. ise fotoğrafı piyasadaki dergilerden aldığını, bir dizide canlandıracağı rolle ilgili olarak haberle birlikte yayınladığını, müstehcen olmadığını ifade etti.

“Neleryokki” sitesinin sahibi şüpheli Metin B. de resmi başka bir siteden aldığını söyledi.

Şüpheliler Ümit G., Nurcan S. ve Metin B. hakkında Şebnem Dönmez‘e ait müstehcen fotoğrafları yayınladıkları gerekçesiyle “müstehcen yayınların yayınlanmasına aracılık etmek, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak” suçlarından 1,5 yıldan 7 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

Not: Dava konusu resimler kaldırıldı!

Bir cevap yazın

Şebnem Dönmez, Şebnem Dönmez fotoğrafları,