SeaMonkey (Linux)

SeaMonkey (Linux) download

SeaMonkey (Linux)

SeaMonkey, açık kaynak kod sistemine sahip birden fazla işlemi tek bir yapı içinde barındıran (web tarayıcı, e-posta istemcisi, HTML editörü, IRC sohbet, web geliştirme araçları, haber grupları istemcisi) bir programdır.

Program Mozilla Vakfı tarafından desteklenir ve Türkçe dahil çok sayıda dil desteğine sahip. SeaMonkey’in çapraz platform (Windows, Macintosh, Linux) desteği sayesinde Windows harici diğer işletim sistemlerini de destekler.

SeaMonkey paketinin özü internet tarayıcıdır. Tarayıcı; sekmeli sayfa, RSS algılama, açılır pencere engelleyici, akıllı konum çubuğu gibi özellikler sunar. Sekmeli tarayıcı, internette sörf için kolaylık ve rahatlık sağlar. Artık her seferinde ayrı ayrı sayfa açmadan tek sayfa içinde birden fazla sayfa açılıp çalışılabilir. Eklenti yönetme özelliğiyle başkaları tarafından oluşturulan ek işlevler yüklenebilir ve ayrıca kendiniz de içerik hazırlayabilirsiniz.

Posta istemcisi, Mozilla Thunderbird özelliklerini içerir. Önemsiz posta süzme, etiketleme, haber grupları,  web okuma beslemesi, sekmeli ileti, birden fazla hesap gibi çeşitli özellikler sunar.  Sekmeli yapısı sayesinde sekme içinde iletiler okunurken denetimi kaybetmeden paralel olarak e-posta ve klasörler  yönetlip, cevap yazılabilir. İstenmeyen posta denetimiyle spam postalar denetim altına alınır.

Ek bileşenler, DOM Inspector, JavaScript Debugger ile web geliştiricileri için araçlar sunar. SeaMonkey’in basit ama güçlü HTML editörü de mevcut.

Program ücretsizdir.

SeaMonkey (Linux) download

Bir cevap yazın

internet programları, Linux yazılımları,