Samsung Galaxy S8 ve S8+ İncelemesi

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Samsung Galaxy S8 ve S8+’ ın özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz. Samsung’un yeni amiral gemisi olan bu cihazlar gerek tasarımlarıyla gerekse özellikleriyle en iyi android telefonlar sınıfında zirveye oynayacak gibi duruyor.

Samsung Galaxy S8 ve S8+ modellerinin Türkiye’deki fiyatları açıklandıktan sonra sosyal medyada geniş yankı buldu. Kullanıcılar tarafından fiyatlar pahalı bulundu.

Samsung Galaxy S8’in Türkiye Fiyatı : 4.399 TL

Samsung Galaxy S8+’ın Türkiye Fiyatı : 4.999 TL

Samsung Galaxy S8 ve S8+ İncelemesi

Samsung Galaxy S8 Tasarım

Samsung Galaxy S8 ve S8+’deki en büyük tasarımsal değişiklik “Home(Ana Menü)” tuşunun kaldırılması olarak karşımıza çıkıyor. Samsung telefonlar, androidin var olduğundan beri neredeyse aynı butona sahipti. Galaxy S8+ ve Galaxy S8’in büyük bir AMOLED ekrana sahip olması telefonun önceki modellerine göre görsel olarak daha etkileyici bir hale getirmiş durumda. Ayrıca tanıtım yapılmadan önce ortada dolaşan söylentilere göre telefonda kulaklık girişi olmayacağı yönünde bir bilgi vardı ancak telefonda bir tane 3.5 mm kulaklık girişi bulunuyor.

Boyut dışında, iki cihazda görünüş olarak aynı duruyor. Galaxy S8, 5.2 inç AMOLED ekrana sahipken Galaxy S8 Plus, 6.2 inç AMOLED ekrana sahip. Her iki ekran da QHD, yani bu sefer de Samsung cihazlarda 4K ekran yok. Telefonlarda bulunan parmak izi tarayıcı arka kısımda yer alıyor.

İki cihazda da ekranlar “EDGE ekran” şeklinde geliyor. Bu tasarım ise telefonu ayrı bir cazibe merkezi haline getiriyor.

Samsung Galaxy S8 ve S8+ İncelemesi

Samsung Galaxy S8 Özellikler ve Donanım

Samsung bu serisinin mükemmel olarak tasarlandığı birkaç önemli alanı vurguladı. Bu alanlar aşağıdaki gibi:

 • Üstün Kamera: Galaxy S8 ve S8 + gelişmiş 8MP F1.7 akıllı ve otomatik netleme özelliğine sahip ön kamera ile en iyi gelişmiş ; düşük ışık, zum ve bulanıklık önleyici görüntü işleme özelliklerine sahip 12MP F1.7 çift piksel arka kamera ile donatılmıştır.
 • Güçlü Performans: Güçlü performans ile bağlantıyı bir araya getiren Galaxy S8 ve S8 +, endüstrinin ilk 10nm işlemcisine sahip olma özelliği sayesinde hız ve verimlilikte artış sağlıyor. Ayrıca, kullanıcıların dosya boyutundan bağımsız olarak dosyaları hızlı bir şekilde indirebilmeleri için 1 Gbps’e kadar gigabit LTE ve gigabit Wi-Fi özelliklerini destekliyor.
 • Eğlence: UHD Alliance tarafından “MOBİL HDR PREMIUMTM” olarak sertifikalandırılan dünyanın ilk mobil cihazı olan Galaxy S8 ve S8 +, en sevdiğiniz programları izlerken aynı canlı renkleri ve kontrastları görmenizi sağlar. Buna ek olarak Galaxy S8 ve S8 +, canlı ve üstün grafik teknolojisi ile “Vulkan API” tarafından desteklenen seçkin başlıklar da dahil olmak üzere en iyi oyun başlıklarına sahip olan Game Pack ile sıra dışı oyun deneyimleri sunuyor.
 • Mobil Güvenlikte Küresel Standart: Galaxy S8 ve S8 + güvenlik platformu Samsung Knox üzerine kurulmuştur. Ayrıca Galaxy S8 ve S8 +, parmak izi tarayıcı, iris tarayıcı ve yüz tanıma da dahil olmak üzere geniş bir biyometrik teknolojiler sunacak. Böylece kullanıcılar, kendileri için en uygun güvenli bir biyometrik kimlik doğrulama yöntemi seçebilecek.

Samsung Galaxy S8 ve S8+ İncelemesi

Samsung Galaxy S8 Özellikleri

 • Boyutlar: 148.9 x 68.1 x 8.0 mm
 • Ağırlık: 152 g
 • Ekran: 5,8 inç Süper AMOLED, 1,440 x 2960 piksel çözünürlük (586ppi)
 • Hafıza: 4GB RAM + 64GB depolama alanı; 6GB RAM + 128GB depolama alanı; MicroSD yuvası
 • İşletim Sistemi: Android 7.0 Nougat
 • Batarya: 3,000 mAh
 • Samsung Galaxy S8 Plus Özellikleri
 • Boyutlar: 159.5 x 73.4 x 8.1mm
 • Ağırlık: 173g
 • Ekran: 6,2 inç Süper AMOLED, 1,440 x 2,960 piksel çözünürlük (531ppi)
 • Hafıza: 4GB RAM + 64GB depolama alanı; 6GB RAM + 128GB depolama alanı; MicroSD yuvası
 • İşletim Sistemi: Android 7.0 Nougat
 • Batarya: 3,500mAh

Samsung Galaxy S8 ve S8+ İncelemesi

Samsung S8 ve S8+ ile Gelen “Samsung Bixby” nedir?

Bixby, Samsung tarafından geliştirilen sanal asistandır. Bixby; Amazon’un Alexa, Microsoft’un Cortana veya Apple’ın Siri hizmetlerinden farklı bir hizmet olarak tasarlanmış olsa da onlarla aynı bazı özelliklere sahiptir.

Bixby, akıllı telefonların görevleri bir sesli komutla yürütmesine yardımcı olabilir.Görüntü tanıma, tercüme etme gibi harika özelliklere sahiptir. Siri ve Google Asistan ile karşılaştırıldığında onlardan ne kadar üstün olduğu bilinmese de 52 farklı dili tercüme edebileceği açıklandı. Bu sayı Siri’de yaklaşık 30 iken Google’ın Asistanı için resmi bir bilgi olmamakla birlikte yaklaşık olarak Siri ile aynı sayıda dili tercüme edebilir.

DEX ile Galaxy S8’i Masaüstü PC’ye Dönüştürebilirsiniz

Samsung Galaxy S8 ve S8+ İncelemesi

DEX, Galaxy S8’inizi bir HDTV’ye bağlayabileceğiniz ya da monitörünüzü bu tür bir masaüstü bilgisayara dönüştürebileceğiniz bir araçtır.

DEX, Galaxy S8 kullanıcılarını daha üretken kılmak için tasarlanmış. Telefonunuzu DEX bağlantı noktasına taktığınızda, bir monitör ile büyük bir ekranda çalışmanıza izin verir. DEX ile telefonunuzun tüm uygulamalarına ve bildirimlerine büyük bir ekranda erişebilirsiniz.DEX Station, 2 USB 2.0 portu, ethernet, HDMI ve USB Type C’ye sahip olarak geliyor.

Bir cevap yazın

Samsung,