Sadece sürtündük, kızlığım bozulmuş olabilir mi?

Sürtünerek cinsel ilişkiye girdik, acaba kızlık zarı bozulmuş mudur?

Sadece sürtündük, kızlığım bozulmuş olabilir mi?

SORU: 10 gün önce kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Bu sırada cinsel organından kan geldi. Adet de görmüyordu. Sizce kızlığı bozulmuş mudur? Son günlerde kahverengi akıntıları oluyormuş. Sizce hamile kalmış olabilir mi?

CEVAP: Sevgili okurum, zar incilmiş olabilir. İçeriden gelen kahverengi sıvı rahimden gelen bir şey olsa gerek. Örneğin, kan ya da iltihap. Şimdi bu korkularınızdan ve endişelerinizden kurtulmak için ne yapacaksınız, birinci ağızdan yani bir doktordan durumunu öğreneceksiniz…

Yumurtlama çizelgesiyle şansımız artar mı?

SORU: Merhaba Figen hanım. Bizleri aydınlattığınız için öncelikle teşekkür ederim size. Benim size sorum ise şöyle; acaba kesin yumurtlama tarihlerini belirlemek için ultrasonla yumurta takibi ve yumurtlama çizelgesinden yararlanmak mümkün müdür? Biz çocuk sahibi olmak istiyoruz ve bu dönemlerde ilişkiye girerek şansın arttığını duyduk. Doğru mu?

CEVAP: Değerli okurum, gerek ultrasonla düzenli izleyerek gerekse günlük vücudunun ısısını ölçerek kesin yumurtlama tarihini belirlemek mümkün olabilir

Lazerle prostat operasyonu sertleşme güçlüğü yaratır mı?

SORU: İyi günler Figen Hanım. Lazer ile prostat operasyonu hakkında bilgi almak istiyorum. Operasyon sonrası cinsel hayata ne kadar sürede dönülüyor ve sertleşme güçlüğü yaratıyor mu? 60 yaşındayım. Çocuk istiyorum. Ameliyat sonrası mümkün olur mu? Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok teşekkür ederim.

CEVAP: Değerli okurum, operasyon sonrası birkaç içerisinde cinsel ilişkiye girilebilir. Prostat operasyonları sonrası kuru boşalma (meninin gelmemesi) görülme olasılığı yüksektir. Holmium lazer ile bu olasılık %30-60’dır. Çocuk sahibi olmak istediğin için bu problem olabilir. Operasyon öncesi meni alınarak dondurulabilir ve daha sonra tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olabilirsin. Bu, seçeneklerden biri olabilir.

Sabah ereksiyonlarından bu yöntemle kurtulabiliyorum

SORU: Ben 18 yaşında bir gencim. Sorunum ereksiyonla ilgili. Her sabah kalkınca ereksiyon oluyorum. Bu durumdan kendimi tatmin ederek kurtulabiliyorum. Yanlış mı yapıyorum?

CEVAP: Değerli okurum, gençlerde ve hatta tüm sağlıklı erkeklerde erkeklik hormonlarının kanda yüksek seviyelerde olduğu ve uyku sonrası vücudun en dinç olduğu sabah erken saatlerde penis sert olarak uyanmak veya penisin kendiliğinden sertleşmesi çok normal ve gayet sağlıklı bir durumdur. Hatta bu, sabah sertleşmelerinin azalması hormonal seviyelerdeki düşüş veya psikolojik stres altındaki bir yaşamın bulgularındandır. Yaşlılarda ise buna ek olarak biraz da idrara sıkışma, genişleyen mesanenin penisi boşaltan damarlara baskı yapması ile ereksiyona yakın bir durum oluşur, hatta buna halk arasında ’sidik zoru ile sertleşme’ tabiri kullanılır. Esasında penisin sertleşmesi yani penisin iç dokusunun kanla dolması oksijen ile beslenmesini sağlar ve sağlıklı bir durumdur. Gece boyu sağlıklı erkeklerde birkaç defa uyku sırasında penis sertleşerek içindeki dokuların beslenmesi sağlanır. Bu nedenle daha sık sertleşen penisin daha fazla oksijen ile besleneceği ve daha sağlıklı olacağı da bir gerçektir; Atalarımız boşuna ’İşleyen demir paslanmaz’ dememişler!

Zevk aldığım halde bir türlü boşalamıyorum…

SORU: Kolay gelsin Figen Hanım. Ben 22 yaşında bir kadınım. Erkek arkadaşımla düzenli bir ilişkimiz var. Sevişirken zevk aldığım halde boşalamıyorum. Arkadaşlarım “kendini sıktığın için böyle olmuştur” diyor. Eskiden kendimi tamin ederdim, acaba boşalamamamın sebebi bu olabilir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

CEVAP: Değerli okuyucum, anlaşılan sen kendini tatminle klitoris orgazma alışmışsın. Uzun bir süre daha böyle idare edeceksin artık… Eğer sevgilinle ileride evlenirsen ve durumunda bir değişiklik olmazsa, bir uzmandan yardım alırsın, mutlu mutlu hayatına devam edersin…

Sadece sürtündük, kızlığım bozulmuş olabilir mi? için yorumlar “8”

 • buket:

  Erkek arkadaşımla sürtünne yolu ile ilişkiye girdik bende iç çamaşırı vardı ancak onda yoktu ve boşaldı ben hemen ç amaşırımı çıkardı temizledim 3 gün sonra ella hap kullandım sizce hamilelik söz konusu olabilir mi ?

  • Özgür Bilgi:

   Ella hapı ilk 72 saat için etkilidir ve zaman geçtikte etkisi azalır. Ne kadar erken alınırsa o kadar iyi. Vajina üzerine boşalmadıysa risk yok.

 • Fatma:

  Vajina deliğim ılınınca açılıyor normal mi bu

 • Eda:

  Merhaba ben erkek arkadaşımla sürtünme yaşadım ama içine girmedi ben vajinama baktığımda ıkınınca açılıyor ve içinde yarım daire şeklinde et parçası var vajina deliğim sürtünmeden dolayı mı biraz genişlemiş olabilir

 • hande:

  mrb hocam. ben yüzüstü uzanmıştım ve sevgilimde arkama sürtünerek git gel yapıyordu, o sırada birden beline ve kalçalarıma doğru boşalmaya başladı. hemen sildik ama hamilelik ihtimalim var mı :(

Bir cevap yazın

cinsel ilişki, kızlık zarı, sürtünme ile ilişki,