Rus Hacker’lar Spam Yağdırıyor

hackBotnet ağı kurma çalışmalarını hızlandıran hacker’lar, dünya genelini tehdit eden spam yağmuruna başladı. Saldırıdan korunmak için dikkat etmeniz gerekenler.

Spam yağmuruna başlayan internetin kötü adamları Rus hacker’ların bu seferki hedefi büyük. Botnet ağı kurarak dünyadaki spam e-posta trafiğinin %5’ini oluşturabilecek kadar ciddi bir spam yağmuru başlatan hacker’lar, bu kez yem olarak dev medya kuruluşu BBC’yi seçmiş durumda.

Gelen spamların içeriğine bakıldığında, mailin sanki BBC üzerinden gönderilmiş gibi yansıtıldığı göze çarpıyor. Bu sayede daha fazla ilgi çekmek amaçlanıyor. Bu spam atağının, dünyadaki spam mail trafiğinin %5′ini oluşturabilecek kadar ciddi bir boyutta olduğunun altını çizelim.

Gönderilen spamların içeriğinde ingilizce bir metin mevcut ve az önce de yazdığımız gibi BBC’den gönderilmiş havası yansıtılıyor. Gelen spam içerisinde bulunan linkte tıkladığında farklı bir adrese yönlendiriliyorsunuz ve gittiğiniz adrese şuan için bir çok antivirüs programı müdahale edemiyor. Zaten en büyük tehlikenin bu olduğunu da söyleyebiliriz.

Symantec firmasının da bu olayla ilgili yapmış olduğu açıklamada linke tıklandığı zaman yönlendirilen sunucudan Trojan.Blusod’un farklı bir değişkeninin bulaştığı ifade edildi. Bu zararlı dosyanın daha önce de kullanıldığı ve ortaya yeni çıkmadığı belirtildi.

Bir cevap yazın

e-posta, rus hacker, spam,