RecentX

RecentX download

RecentX

RecentX, bilgisayarınızda en son kullandığınız dosya, klasör, program ya da web sitenizin kaydını tutup, bunlara daha sonra kolay ve hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayan bir programdır.

Programı çalıştırdığınızda masaüstünün üst kısmına (ya da isterseniz herhangi bir yere taşıyabilirsiniz) kendi küçük simgesini yerleştirir. Bu ana pencere files/dosyalar, folders/klasörler, programs/programlar, web sites/web siteleri başlığı altında sıralanır. Bu doğrultuda en son kullandığınız, dolaştığınız ya da açtığınız dosya, klasör, program ya da web sitesine kısa yoldan tekrar ulaşabilirsiniz. Program bir çeşit pano (clipboard) görevi gibi çalışıyor.

Bu dolaşılan dosyalar bu liste içinde isme, anahtar kelime ya da son erişime göre sıralanıp; özelliklerine bakılabilir, ismini değiştirebilir ve silebilirsiniz.

Programın kullanımı da kolay. Öyle ayrıntılar ve menüler içinde boğulmadan kolayca en son ulaşılan dosyalara, klasörlere, program ve web sitelerine ulaşabilirsiniz.

Programın içinden örneğin, bir dosyaya sağ tuşla tıkladığınızda; birlikte aç, kes, kopyala, yapıştır, sil, yeniden adlandır gibi özellikler mevcuttur. Program içine ayrıca sürükle bırak yoluyla dosya, klasör, program ya da web sitesi taşıyabilir ve arama yapabilirsiniz.

Örnek öğretici video dosyasını izlemek için tıklayınız.

Kısıtlama ve lisans:

Programı 30 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Daha sonra kullanabilmek için satın almalısınız. Lisanslı fiyatı ise 29.95$’dır.

RecentX download

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir