Pro Evolution Soccer (PES)

Pro Evolution Soccer (PES) indir

Pro Evolution Soccer (PES)

Pro Evolution Soccer, tutkunlarının merakla beklediği 2012 sürümünün demosu ile karşımızda ! Futbolseverlerin ilk sürümlerinden itibaren her yıl yeni sürümünü merakla beklediği, adeta bağımlılık oluşturan yapısıyla yıllardır hem bilgisayarlarımızda hem de oyun konsollarında en çok oynanan oyunlardan birisi olan Pro Evolution Soccer baştan aşağı yenilenmiş durumda.

Pro Evolution Soccer oyununu yıllarca yabancı dillerde ya da Türkçe yamalarda oynamak zorunda kaldığımız yıllar artık sona erdi. Oyun 2011 sürümünde Türkçe destek vermeye başlamıştı ve bu destek sürüyor. Bu sayede yabancı dili zayıf olanlarda oyun konusunda ayarlamaları rahatlıkla yapabiliyor. Gelelim 2012 sürümüyle birlikte oyunun nasıl bir yapıya kavuştuğuna.

Oyunun 2012 sürümünün tanıtım yüzü Real Madrid’in yıldız oyuncusu Cristiano Ronaldo olmuş. Konami 2012 sürümünün tüm tanıtım ve pazarlama yüzü olarak dünyanın en pahalı oyuncusu olan Cristiano Ronaldo ile anlaşarak bu oyuna ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Oyunun yapısında ise yine oldukça büyük yenilikler yapılmış. Şimdi biraz bunlardan bahsedelim.

Oyunun yeni halinde futbolcuların fiziksel özelliklerine, özellikle yüz hatlarına çok önem verilmiş. Adeta gerçek gibiler ! Ayrıca oyuncuların hareketleri çok daha estetik ve gerçekçi halde. Aynı gerçekçilik oyunun kendisine de yansımış durumda. 2011 sürümündeki hızlı oynanış yerine daha ağır bir oynanış hakim. Bu da oyunu daha gerçekçi kılmış. Oyunda özellikle ikinci oyuncunun da kontrol edilebilmesi ve pas verilecek oyuncuya koşu yaptırılabilmesi büyük bir yenilik !

PES 2012‘de daha önceki sürümlerde çok etkin olmayan ortalarda bu sürümde oldukça etkili hale gelmiş. Kanat oyuncuları çok iyi muz ortalar yapabiliyor. Kanatlardan yapılan ortalarla pozisyon bulmak ve gol atmak çok etkin hale gelmiş. Oyun tabii ki çok daha zor bir yapıya bürünmüş durumda. Eskisi gibi kolay gol atılamıyor ve defans yapmak zorlaşmış. Lakin güzel paslar ve etkili verkaçlarla gole gidilebiliyor.

Oyunda sahaların tasarımı, hava durumu gibi grafik özellikler çok daha etkili hale getirilmiş. Her yeni PES sürümünde olduğu gibi tutkunlarının her defasında alışmakta zorluk çektiği oyunda yine tabii ki aynı şeyler yaşanacak. Lakin yine oynadıkça ve oyunun mantığına alışıldıkça yine çok zevkli maçlar yapılacak. Boş şanslar diliyoruz.

Pro Evolution Soccer (PES) download

Bir cevap yazın

program indir, Spor Oyunları,