Point Blank

Point Blank download

Point Blank

Point Blank Güney Koreli Zepetto firması tarafından 2008 yılında geliştirilmiş bir online FPS oyunudur. Üstün grafik motoru, zengin oyun seçenekleri, hiç bitmeyen aksiyonu ve yüzde yüz Türkçe içeriği ile dikkat çekiyor.

Oyunu yükledikten sonra üye olmanız gerekiyor. Üyelik ücretsiz. Dilerseniz ücret ödeyerek (NG satın alarak) daha gelişmiş silahlar alabilir ve karakterinizin görünümünü değiştirebilirsiniz. Ancak hiçbir ücret ödemeden de oyunu başarılı bir şekilde oynayabilir ve yüksek seviyelere gelebilirsiniz.

Oyunun grafikleri oldukça iyi. (Bkz. ekran görüntüleri) Mekanlar, haritalar, karakterler ve efektler gerçekçi ve başarılı. Kolaylığı orta derece diyebiliriz. Her oyun gibi başlangıçta biraz alışmak gerekiyor. Oyunda sadece yazılar değil, seslendirmeler de Türkçe.

Oyuna başladığınızda size belli bir puan veriliyor. Bu puanlarınız ile market alanından silah almanız gerekiyor. Standart gelen silahlar tabanca, bıçak ve el bombası. Öncelikle bir tüfek almanız gerekiyor. Oyun tarzınıza göre bir taarruz tüfeği veya keskin nişancı tüfeği alabilirsiniz. Size verilen görevleri (ekranın sol üstünde görünür) veya profil sayfasından sizin alacağınız görevleri yaptıkça deneyim puanları ve madalyalar kazanıyorsunuz. Seviye atladıkça ünvan da alabiliyorsunuz. Ünvanlar oyun kabiliyetlerinize doğrudan etki ediyor. Alacağınız ünvanın özelliklerine göre daha seri hareket etme, daha doğru atış yapma, daha az silah tepmesi gibi özelliklere sahip oluyorsunuz. Ünvan alabilmek için takas koşullarını sağlamanız gerekiyor. Bu koşullar belli bir rütbeye ulaşmak ve belli miktarda istenen madalyalara (görev yaptıkça kazandığınız) sahip olmaktır.

Oyunda iki takım var. Free Rebels ve CT-Force. Yani gerillalar ve polisler karşı karşıya. Savaş genelde şehir içi ortamında geçiyor. Oyunda değişik modlar (patlatma görevi, imha görevi vs.) ve çok çeşitli haritalar (15-20 civarı) var. Favorim Çöl haritasıdır :)

Tanıtım Videosu:

Tavsiyeler:

Daha önce birkaç yıl Warrock oyununu oynuyordum ancak Point Blank ile tanıştıktan ve üstün özelliklerini gördükten sonra buna devam ettim. Yaklaşık 1 yıldır oynuyorum. Emsallerinden çok daha kaliteli bir oyun. Warrock’ta bir zamanlar baş belası olan “hacker” durumları da olmuyor, en azından ben rastlamadım.

Eğer ücretli üyeyseniz kullanabileceğiniz en etkili ve popüler birincil silah AUG’dur.
Ücretsiz üyeyseniz silahları puanlarınızla satın alıyorsunuz. Bu yüzden hevesle birçok silah almak yerine bir adet birincil silah (taarruz tüfeği ve/veya keskin nişancı tüfeği) almanız yeterlidir, ileride puanlarınıza ihtiyaç duyacaksınız. Kendi kanaatime göre başlangıç seviyesinde en etkili taarruz silahı SG550’dir. İleri seviyelerde alma hakkı kazandığınızda G36C kullanmanızı öneririm. Eğer keskin nişancı olmak isterseniz de tek atımlı olmasına rağmen SSG-69 oldukça etkilidir. Tabanca almanıza gerek yok. Göreviniz gerektirmiyorsa hafif makinalı da almayın. Silahların bazılarında dürbün var, bazılarında yok. Dürbünü sağ tuşla kullanabiliyorsunuz. Silahı alırken özelliklerinde dürbünlü olup olmadığına dikkat edin. Dürbünlüler oldukça işinize yarayacaktır.
Oyun esnasında ölen bir takım arkadaşınızın silahını alabilirsiniz. Bunun için yerdeki silaha yaklaşın, önce G tuşuna basarak kendi silahınızı bırakın, daha sonra alacağınız silahın üzerine gelin. Bu şekilde normalde envanterinizde bulunmayan silahları (AUG, PSG vs.) kullanabilirsiniz. Tabi sadece ölene kadar :)

Kurulum:

1 Mb boyutlu olan bu dosyayı indirip çalıştırın. Kurulum için gerekli dosyalar (541 MB) internetten bilgisayarınıza indirilmeye başlayacaktır. Kurulum dosyası bilgisayarınıza indiğinde çalıştırıp oyunu kurabilirsiniz.

Point Blank download

Bir cevap yazın

indir, program indir, ücretsiz programlar,