Penisimin boyu eşim olacak kadına yeter mi?

cinsel ilişkide erken boşalmaBen 20 yaşındayım ve her iki testisimde varis var. Sperm sayısı 40 milyon. Sperm sayısı yükselir mi? Penisimin boyu 11 cm, eşim olacak kişi için yeterli midir? Acele cevap yazarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

CEVAP: Değerli okurum, penisinin boyu gayet normal endişelenme, eşin de dahil her kadına yeter de artar bile. Diğer sorununa gelince varikosel tanısı olan kişilerde operasyon kararı verirken spermiogram ve kişinin çocuk sahibi olup olmadığı önemlidir. Eğer kişinin çocuğu yok ise ve sperm parametrelerinden (sayısı, hereketi, yapısı) birisi düşük ise operasyon düşünülebilir. Sende sayı 40 milyon normal görünüyor ama diğer bilgiler eksik. Eğer sperm hareketi ya da normal yapıdaki spermler düşükse operasyon önerilebilir. Operasyon sonrası bu değerlerin yükselme olasılığı %60-80’dir.

Eşim ‘Penisin çirkin’ dedi, beni terk etti!

SORU: Selam Figen hanım. 35 yaşındayım. 2 yıl ön evlendiğim eşim beni terk etti. Penisim sertleşmiyor, bir de çok çirkin. Sanırım beni bu yüzden terk etti! Bir de zar zor sertleştiğimde boşalamıyorum. Tekrar evlenmek istersem ne yapacağım?

CEVAP: Değerli okurum, çirkinden kastın penisinin eğri olmasıysa, kafana takma. Bilirsin ne çirkin kadınlar var ama güzel bir makyajla dünya güzeli haline geliveriyorlar. Demek istediğim senin çirkin de ameliyatla güzelleştirilir. Evlilikte de böyle şeyler olur. Özellikle de genç erkeklerde ereksiyon bozukluğu görülür. Burada sorun, psikolojik kaynaklıdır. Birleşmelere engel olmayan eğriliklere dokunulmaz. Zor boşalmana gelince; yeniden bir evlilik durumun oluşursa, evlenmeden önce tam bir tetkikten geçersin herkes bir nefes alır!

Karşı cinse çok düşkünüm ama maalesef erkenciyim!

SORU: Merhaba, ben 18 yaşında bir erkeğim. Karşı cinse çok düşkünüm, fakat çok erken boşaldığımdan dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. Onun için hiç kimseyle ilişkide bulunamıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP: Değerli okurum, erken kalkan çok yol alır derler ama senin için geçerli değil bu! Belki de karşı cinse çok düşün olduğun içindir bu başına gelen. Cinsel yaşamda acemilik, partnere alışık ya da rahat ortamda olmama, fazla veya az istek duyma, suçluluk duygusu gibi çeşitli etkenlerden kaynaklanabilir. Daha önce sadece kendini tatminle boşalan ların da normal cinsel ilişkiye geçtiğinde erken boşalma sorunu ile karşılaşması sık rastlanan bir durumdur. Ayrıca cinsel arzunun yüksek olduğu (tıpki sen gibi!) yeni partner gibi durumlar da erken boşalmayı tetkikler. Bazı hastalıklarda da erken boşalma görülebilir. Altta yatan bir ürolojik sorun var ise düzeltilir, gerekli durumlarda ilaç tedavisi yapılarak bu sorun başarı ile ortadan kaldırılabilir.

Cinsel organım çok eğri, bu durum beni kahrediyor!

SORU: Cinsel organımın eğri olması beni kahrediyor. Bir ağrı hissetmiyorum, fakat sola doğru eğri. Sol taraftan 17, sağ taraftan 19 santim uzunluğunda. Bayağı da kalın. Bunun bir tedavisi yok mu? Ameliyatla düzeltilmez mi?

CEVAP: Değerli okurum, eğrilik ilişkiye engel değilse, ağrı yapmıyorsa ve artmıyorsa ameliyat ile düzeltilmesi gerekmez. Eğer bu durumlar mevcut ise kahrolma, bir üroloji uzmanı ile görüş.

Sol yumurtalığımın üstünde çıkıntı halinde damar var!

SORU: Ben 19 yaşında bir gencim. Sol yumurtalığımın üstünde sanki zar yırtılmış gibi, çıkıntı halinde bir damar topluluğu var. Bazen ağrı yapıyor. Bu acaba nedir? Üstüne bastırdığımda içe gidip tekrar geliyor.

CEVAP: Değerli okurum, bu varisleşmiş yani genişlemiş damarlar, bir kistik yapı veya epididim denilen testisin üzerine yapışan organ olabilir. Ağrı da yapıyor ise bir üroloji uzmanına gitmeni öneririm sana.

Evlilik fobim var, bu korkumu nasıl yenebilirim acaba?

SORU: Ben 26 yaşında bir kadınım. Evliliğe karşı fobim var. Bu fobiyi nasıl yenebileceğim konusunda bana yardım ederseniz, sevinirim.

CEVAP: Değerli okurum, fobi bir şeye karşı duyulan, olağandışı korkudur. ‘Evlilik fobim’ var diyorsan, evliliğe karşı korkun var demektir. İnsan bilinmeyene karşı korku duyar, evliliğin nasıl bir şey olduğunu da bilmediğin için bu konuda endişelerin olabilir. Endişelerinin neden kaynaklandığı önemlidir. Karşı cinsle ilgili korkuların ya da yaşadığın olumsuzluklar olabilir. Belki de anne-babanın evliliğinde yaşadığı sorunlar seni korkutmuştur. Her insanın endişeleri vardır. Önemli olan kendi yaşamının sorumluluğunu almaktır. Psikolojik destek alman senin için faydalı olacaktır.

İlişkiye başlamadan geldim, bu erken boşalma mıdır?

SORU: 6 aylık evliyim. Geçen hafta eşimle cinsel ilişkiye başladıktan kısa süre sonra, birleşme bile olmadan geldim. Acaba bende erken boşalma problemi mi var?

CEVAP: Değerli okurum, hoş geldin diyemeyeceğim. Anladığım kadarı ile daha önce erken boşalma problemin yoktu. Kişinin içinde bulunduğu bazı psikolojik durumlarda erken boşalma olabilir, her erkeğin zaman zaman bu durum başına gelebilir. Eğer durum devam ederse bir üroloji uzmanına görünmeni tavsiye ederim.

Sevgilim aramızda hiçbir şey geçmemiş gibi davranıyor…

SORU: Sayın Figen hanım. Kız arkadaşımla düzenli giden cinsel ilişkimiz ve dostluğumuz vardı. Son 25 gündür sevgilim bana sanki aramızda hiçbir şey geçmemiş gibi davranıyor. Ama ben ondan kopamıyorum. Acaba beni aldatıyor mu? Lütfen bana yardımcı olun. Acele cevabınızı bekliyorum ve cevabınız için de şimdiden çok teşekkürler…

CEVAP: Değerli okurum, kız arkadaşın şimdilik senden koptu. Bunu da başka erkekler uğruna değil, kendisi için yaptı. Anladığım kadarıyla sağlam basmak ve hayata iyi hazırlanmak istiyor. Bence üstüne gitme. Unutamıyorum, güzel bir anı ve duygudur ama bu bir başkasının yaşamını olumsuz etkileyecekse kendini de yıpratmamak için bu duyguları yüreğine kilitle. Biraz sakin ol, üzerine gitmezsen sana geri dönme ihtimali var.Bu defa da sen hayata sağlam basmaya bak. Yani evlenip yuva kurabileceğin kalitede, senin sosyal şarlarına uygun biriyse sana döndüğünde yeşil ışık yak. Eğer değilse oyalama. Delikanlı gibi “Seni çok seviyorum, unutamıyorum ama ikimiz için de böylesi hayırlı” de. İşte o zaman bize mektup yazma sırası ona gelecek. ‘Demedi’ deme!

Bir cevap yazın