Penisimi gördü ‘Beni bununla mı mutlu edeceksin’ dedi!

Penisimi gördü Beni bununla mı mutlu edeceksin dediBen 18 yaşındayım. Penisimin boyu 11 santim. 20 yaşındaki kız arkadaşımla ilişkiye girecektik. Sevgilim penisimi görünce “Beni bununla mı mutlu edeceksin? Kendimi tatmin etsem daha çok zevk alırım” dedi ve ilişkiye girmedik. Çok bozuldum.

CEVAP: Ah be sevgili küçüğüm, küçük olan senin ufaklık değil, kız arkadaşın büyük sadece o kadar… Sen normalsin hiç merak etme. Ama madem sevgilin kendini tatmin etmenin tadına varmış, bırak devam etsin o zaman… Yani koyver gitsin gideceği yere kadar.

Güç verici hap kullanıyorum, sakıncası zolur mu?

SORU: Merhaba Figen hanım. Ben 38 yaşındayım ama ayda bir ya da 3-4 ayda bir güç artırıcı bir hap kullanıyorum. Sormak istediğim sizce sakıncası olur mu?

CEVAP: Değerli okurum, daha gençsin, bu tür haplara niye ihtiyaç duyduğunu anlamadım doğrusu. Bir doktora mı gittin, o mu önerdi sana bunu bilmiyorum ama tür hapların zararı yok fakat psikolojik olarak bağımlılık kazınırsın. Bunu yapma kendine. Kendini dinleme. Fantezi kur, bunu da yapamıyorsan, o zaman hapa devam edersin ama bağlanma…

Ereksiyon kaybını nasıl önleyebilirim?

SORU: Figen hanım. Ben artık eski ben değilim. Seks sırasında eskisine göre daha sık ve kolay ereksiyon kaybına uğruyorum. Önlemek için ne yapabilirim?

CEVAP: Değerli okurum, sen artık eski sen değilsen sen değilsin demeyeceğim sana. Çünkü ilerleyen yaşla birlikte ereksiyonu sürdürmen zorlaşabilir. Konsantrasyon kaybı, rahatsızlık yaratan bir ortam, sesler, ilişkinin kesintiye uğramasıyla ilgili korku ve daha pek çok faktör performansını etkileyebilir. Sertleşme problemi, bir erkeğin üç ayı aşkın bir süre cinsellikle ilgili arzu duymasına rağmen ilişkiye girmek için gerekli olan sertleşme seviyesini elde edememesi durumudur. Diyeceğim; sen yine de eski sen olmak istiyorsan eğer, ereksiyonu olumsuz yönde etkileyen metabolik, hormonal, damarsal, nörojenik ve diğer faktörler için araştırılmalı ve uygun tedaviye başlanmalısın. Yani en kısa sürede bir uzmana başvurmalasın.

Spermlerim önceden füze gibi fırlardı oysa…

SORU: Benim sorum şöyle; boşalma anımda spermlerim fışkırmıyor, az geliyor, önceden füze gibi fırlardı oysa. Acaba bir sorun teşkil ediyor mu?

CEVAP: Yakıtı bitmiştir değerli okurum. Ne yapacaksın yakıt dolduracaksın, bunun için de her gün her gün ilişkiye girmeyeceksin. Neden mi? Cinsel birleşmeden alınan haz ile doğru orantılı olarak meninin ileri atılması gerçekleşir. Ancak üst üste girilen ilişkilerden sonra meni fazla ileri atılamayabilir ve miktarı azalır. Ama ilk meni miktar olarak az geliyorsa, bir meni analizi yaptırmanı öneririm.

Sertleşemiyorum artık, ‘The End’ galiba…

SORU: Sevgili Figen hanım. Son zamanlarda sertleşme problemim oluyor. Galiba bittim, ‘The End’ yani… Sizce?

CEVAP: Değerli okurum, bence ‘The End’ değil. Bazı dönemlerde sertleşme sorunu yaşayabilmen normal. Bu durum her hangi bir yaşta oluşabilir ve zannettiğin kadar nadir görülen bir problem de değil. Dönemsel erektil disfonksiyon stres dönemleri, alkol kullanımı, ilaç bağımlılığı veya depresyon gibi psikolojik nedenlere bağlı olarak gelişebilir.

İlişkiye girememek korkutuyor…

SORU: Ben 23 yaşındayım, kız arkadaşım 22 yaşında. Kız arkadaşımın vajeni çok dar, ilişkiye girmekte zorlanıyoruz. Siz ne önerirsiniz bize acaba?

CEVAP: Değerli okurum, vajina penis boyutuna göre uyum sağlayan bir organdır. Ancak cinsel ilişki esnasında partnerde strese bağlı kasılma olayı olursa ilişki mümkün olmayabilir. İlişkiyi kolaylaştırmak için, ilişki esnasında kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz mesela.

Bir ay içinde neden iki kez regl oldum acaba?

SORU: Figen Hanım. Geçen ay 2 kez adet gördüm. Doktor sorunum olmadığını söyledi. Aynı ay içinde iki kez adet görmemin sebebi ne olabilir? Bir hastalık söz konusu olabilir mi?

CEVAP: Değerli okurum, birçok kadında yılda bir kez olan adet düzensizliği birçok hekim normal kabul ediyor ve bunun sebebini strese bağlıyorlar. Muayene sonuçları önemli, ama ben yine de tahlil yapılmasını ve ultrasonografi çektirmenizi tavsiye ediyorum.

Penisim uzaktan bakınca Pizza Kulesi gibi…

SORU: Figen Hanım merhaba. Ben 34 yaşındayım. Benim sorunum penisim uzaktan bakınca Pizza Kulesi gibi. Yani eğri. Bu tedavi olur mu? Bunalımdayım.

CEVAP: İlahi sevgili okurum, ‘Pizza Kulesi’ benzetmeni çok tuttum bilesin! Pizza Kulesi! şeklindeki penis, iç dokularında kısmi doku yapışıklıkları nedeniyle, yapışıklığın bulunduğu yöne doğru eğriliği şeklinde görülür. Bu durum cinsel ilişkiyi zorlaştırabilir. Tanı, ereksiyon halindeki penisin görülmesi ile konur. Pizza Kules’nin ilaçla tedavisi mümkün değildir. Cerrahi tedavi şarttır.

Kızlık zarım sağlam mıdır, doğumda sorun olur mu?

SORU: Evlendiğim gün ilk kez ilişkiye girdim, ama kanamam olmadı. 8 aylık hamileyim. Kızlık zarım sağlam mıdır? Doğumda sorun olur mu?

CEVAP: Değerli okurum, kızlık zarı vajinanın 1-3 cm içerisindedir. Bozulmadan da gebe kalınabilir. Bu durumu ancak jinekolog anlayabilir. Kızlık zarı bozulmadan gebe kalmanın, gebeliğe ve doğuma bir etkisi yoktur. Doğum normal yolla gerçekleşirse, kızlık zarı bozulacaktır.

Bir türlü orgazmı yaşayamıyorum!..

SORU: Yeni evli bir bayanım cinsel ilişki sırasında bütün uğraşmalarıma rağmen orgazmı yaşayamıyorum, olmuyor. Bu durum çok canımı sıkıyor. Nedeni ne olabilir?

Bir hastalık mıdır, tedavi görmem gerekir mi?

CEVAP: Değerli okurum, hemen hemen tüm erkekler kolayca orgazm olurken, bir çok kadın bu basit amacı başaramaz veya onu zor bulur. Bunun çok değişik nedenleri olabilir. Ancak en önemli nedeni, hiç kuşkusuz yaşamın ilk başlarında toplumumuzca kabul edilen cinsel zevke karşı olumsuz tutumdur. Genelde bu durum psikolojiktir. Yaşamlarında hiç orgazm olmamış ya da uzun zamandır bunu başaramamış kadınlar vardır. Oysa bugün terapistlerce bu sorunu yaşayan kadınlara uygun yöntemlerle yardım edilebilmektedir. Senin de bu konuda bir uzman hekime danışman gerekmektedir. Bu konuda üniversite hastaneleri hizmet veriyor.

Seks sırasında ağrılarım oluyor, endişeliyim!

SORU: Merhaba. Benim size bir sorum olacak. Cinsel ilişkiye girdikten sonra karın ve makat bölgemde ağrılar oluyor. Bu durum beni çok endişelendiriyor. Ne yapmam gerekiyor acaba?

CEVAP: Değerli okurum, cinsel ilişkide karna ve makata vuran ağrılar genellikle endometriozis ya da geçirilmiş enfeksiyon ve operasyon sonrası gelişen yapışıklıklara bağlıdır. Başvuracağın bir jinekolog durumu aydınlatacaktır.

Yorumlar “Penisimi gördü ‘Beni bununla mı mutlu edeceksin’ dedi!”

  • Kemal Akgün:

    Hocam merhaba kendimi bildim bileli boşaltırken sperm fışkırmıyor .Yoğun ve koyu bir rengi var . Fışkırmaması ilerde doğal yollarla çocuk sahibi olmamı engeller mi ? Bir de engellerse tüp bebek yöntemi işe yarar mı

Bir cevap yazın