Netspeed Firmasına Dikkat!

Netspeed firmasından ADSL hizmeti almadan önce okuyunuz. Müşteri bilgilendirmesidir.

Netspeed

Netspeed Onay Almadan Tarife Değiştiriyor!

Netspeed firması benden onay almadan tarifemi değiştirmiştir. Sonrasında benim çabalarımla istediğim tarifeye geçtim. Sonraki ay ise yüksek fatura geldi. Durumu kendilerine anlattım. Ayın 23’ünde fatura kesim tarihi olduğundan ve ben sonradan aradığımdan o ay onların istediği tarifede kullanmışım.

Netspeed Mevzuatı Hiçe Sayıyor

İyi de o zaman neden siz beni ayın 24’ünde arıyorsunuz? Mevzuatta diyor ki makul bir süre öncesinde arayıp onay almalısın. Şimdi de bana diyorlar ki savunma olarak, siz gelecek tutarı biliyordunuz, size söylenmiş. Bu hiçbir şeyi değiştirmez. Firma olarak mevzuata uymamışsın ki, hem makul süre öncesinde aramamışsın hem de onay almamışsın. Bir türlü anlatamadım bunu kendilerine.

Önce indirip teklif et, sonra geri çek

Son görüşmede önce hatalarını kısmı olarak kabul ettiler ve bana indirim teklif ettiler. Daha sonra üst yönetim araya girip bundan da vazgeçtiler. Sanki dalga geçiyorlar insanla. Daha ciddi firmalardan internet hizmeti almanızı tavsiye ederim.

Netspeed Firmasına Dikkat! için yorumlar “4”

 • hakan:

  önce indirip teklif edip sonra vazgeçmeleri çok acayip olmuş, şakacı firma heralde :)

 • Upload kota yer mi?:

  Netspeed firmasında upload’lar kotayı dahil midir?

  Evet arkadaşlar, netspeed firmasında kotalı kullanıyorsanız uploadlar kotanızı etkiler. Kontrol ederken download ve upload kullanımlarınızı toplayarak hesap edin. Upload kota yer bu firmada. Herhangi bir bilgilendirme mesajı koymadıkları için dikkat edin.

 • serkan uzun:

  tum ilseri yalan dolan.banada sozlesmemden yazandan fazla fatura geliyor.cozumde bulmadilar.buraya bulasan kendine yazik eder.

 • Müşteri Netspeed:

  Ayrıca kota bilgilendirmesinde de mantıksızsız var bu firmanın. Ben kotalı kullanıyordum, zaman zaman girip kontrol ediyordum. Ay olarak kotayı gösteriyor, fakat bu ay kotayı aştığımı belirten bir mesaj geldi. Sisteme girip baktığımda aşmamışım. Bunun nedenini sorduğumunda bana “fatura kesim tarihinden sonrasına bakıp onu kontrol etmeniz gerekiyor” dendi. İyi de ben nereden kontrol edebilirim? Madem öyle neden benim kota ekranım ona göre değil dedim. Birşey diyemeden not aldılar o kadar. Yani bana cevap veriyorlar fatura kesim tarihine göre kontrol edin diye ama öyle bir kontrol mekanizması yok benim görebileceğim. Ben o ekrana göre kontrol edip kullanıyordum. Beni yanılttılar resmen.

Bir cevap yazın

Etiketler: